Aktualizováno 30.12. 2011 07:43

V prvním utkání na ledě Pittsburghu po návratu do NHL Jaromír Jágr ve druhé třetině bekhendovou střelou pomohl k výhře Philadelphie 4:2.

Kdž se letos Jaromír Jágr vracel do NHL, angažmá mu nabídl i Pittsburgh. Tedy tým, ve kterém byl v minulosti modlou a se kterým získal dva Stanley Cupy.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jenže český útočník tuto nabídku odmítl a upsal odvěkému rivalovi Tučňáků z Philadelphie. V noci na pátek se svými Letci zavítal právě na led Pittsburghu, kde na něj čekala pekelná nepřátelská atmosféra.

PODÍVEJTE SE NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZE ZÁPASU:

Jenže Jágr se s ní vypořádal po svém. Odehrál skvělé utkání a gólem přispěl k výhře Letců 4:2. Pittsburgh šel sice už v první minutě do vedení, ale na gól Staala odpověděl vyrovnáním Timonen. Ve druhé třetině pak přišla chvíle Jaromíra Jágra, který bekhendovou střelou poslal hosty do vedení. Na 3:1 pro Flyers pak zvýšil Read. Domácí sice v závěrečné dvacetiminutovce snížili na rozdíl jediné branky, ale výhru pojistil střelou do prázdné branky Talbot.

U dvou posledních branek asistoval další český hráč Jakub Voráček, pro kterého mělo utkání na ledě Tučňáků také zvláštní příchuť, protože i on za Pittsburgh v předchozích šesti sezonách nastupoval.

NHL - výsledky z noci na pátek:

New York Islanders - Calgary Flames 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 24. A. MacDonald, 44. Tavares, 60. Rolston – 2. Jackman. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14 819.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. J. Staal, 54. T. Kennedy – 10. Timonen, 27. JÁGR, 37. M. Read (J. VORÁČEK), 60. Talbot (J. VORÁČEK). Střely na branku: 26:23. Diváci: 18 602.

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 4:3 po prodl. (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)
Branky: 50. a 64. E. Staal, 5. Brandon Sutter, 52. Dalpe (TLUSTÝ) – 22. Kadri, 47. Kuljomin, 50. Lupul. Střely na branku: 34:24. Diváci: 17 461.

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 4. Stamkos (KUBINA), 38. Wyman, 43. M.-A. Bergeron, 48. Lecavalier – 9. Cammalleri, 26. Desharnais, 33. E. Cole (T. KABERLE). Střely na branku: 22:34. Diváci: 19 204.

Minnesota Wild - Edmonton Oilers 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 14. M. Koivu (ŽIDLICKÝ), 31. Palmer, 31. Bouchard (ŽIDLICKÝ), 36. Heatley (ŽIDLICKÝ) – 2. T. Hall, 35. ŠMÍD, 47. Horcoff. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 194.

Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 1:0 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branka: 62. E. Kane. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15 004.

Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Fiddler (DVOŘÁK) – 4. a 47. R. Nash, 23. Vermette, 60. Ťjutin. Střely na branku: 37:29. Diváci: 16 555.

Colorado Avalanche - Phoenix Coyotes 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Porter, 16. S. Elliott, 50. Landeskog – 13. a 38. Bödker. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 389.

Anaheim Ducks - Vancouver Canucks 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 47. Ryan, 55. Bonino – 28. a 57. D. Sedin, 2. H. Sedin, 19. Hodgson, 24. Raymond. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17 544.