Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2013 08:49
VIDEO palát dal gól

Sobotka je po zranění zpátky. Blýskl se dvěma asistencemi

Vladimír Sobotka (St. Louis)
Zdroj: isifa.com
Témata:

Vladimír Sobotka přispěl v nedělním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře St. Louis 3:2 v prodloužení na ledě Dallasu. Šestadvacetiletý útočník, který vynechal kvůli zranění předchozích šest zápasů, nejdříve připravil úvodní gól utkání, když po jeho přihrávce střílel Jaden Schwartz do prázdné branky.

Druhou asistenci zaznamenal Sobotka v prodloužení, v němž Kevin Shattenkirk zakončil souhru přesilovkové formace přesnou trefou z levého kruhu.

 

 

Nedělní program NHL obsahoval deset utkání, v nichž se z českých hráčů gólově prosadil pouze Ondřej Palát. Dvadvacetiletý útočník dostal dorážkou střely Radka Gudase Tampu Bay v duelu s New Yorkem Rangers do vedení 2:1, ale nakonec Lightning soupeři podlehli 3:4. Klíčová byla pasáž mezi 19. až 28. minutou, kdy hosté odpověděli na Palátův gól třemi zásahy.

 

Do statistik se ještě zapsal i Tomáš Fleischmann, který se podílel jednou asistencí na výhře Floridy 4:1 nad Montrealem. Český útočník vypracoval úvodní trefu utkání, když se ve středním pásmu zmocnil kotouče, zavezl ho do útočného pásma a rychlý kontr po jeho přihrávce zakončil do odkryté branky Dmitrij Kulikov.

 

Výsledky NHL:
Buffalo - Washington 2:1 po sam. nájezdech, Florida - Montreal 4:1, Columbus - Pittsburgh 3:5, Dallas - St. Louis 2:3 v prodl., Toronto - Carolina 5:2, Tampa Bay - New York Rangers 3:4, Minnesota - NY Islanders 4:5, Colorado - Winnipeg 1:2 v prodl., Calgary - Vancouver 0:2, San Jose - Anaheim 3:1.

ČTK