Publikováno 28. 1. 2015
Mladý Jágr nebude?

Česko se malého Jágra nemusí nikdy dočkat! Může za to nemoc

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr

Původně to měla být chřipka, kvůli čemu Jaromír Jágr vynechal několik zápasů v NHL. Pravda však nakonec byla mnohem horší. Útočník onemocněl závažným onemocněním, jehož následkem může být i neplodnost.

Konečná diagnóza mluví o příušnicích. Se zákeřným onemocněním se v minulých týdnech potýkala celá NHL. Jen v týmu Devils onemocnělo během letošního ročníku příušnicemi už šest hokejistů.

 

Jágr kvůli nemoci vynechal třízápasové turné před All Star Game. Podle vlastních slov neopustil postel a nemohl jíst. "Potom jsem začal otékat, to bylo něco úplně jiného. Bolelo mě celé tělo, přidaly se ty otoky. Nemohl jsem se hýbat. Ale ještě to nebylo tak hrozné, ani jsem neměl horečku,“ popisuje příznaky hokejista.

 

Nejzávažnější problém se ale může teprve projevit. „Virus může napadnout pohlavní žlázy a u dospělých způsobit i neplodnost,“ tvrdí MUDr. Jan Šulc z Centra reprodukční medicíny v Praze.

 

Nyní už Jágr trénuje a chystá se na noční zápas proti Torontu. Přání fanoušků, že jednou bude po hokejových kluzištích jezdit pokračovatel generace Jágrů, je ale nyní ohroženo.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Co už děti neznají: Kazety, staré telefony nebo diskety

Výjimečně ´plodný´ školní výlet: Sedm žaček základní školy otěhotnělo!

TN.cz