Publikováno 18. 10. 2011

Skvělý Pavelec vychytal Winnipegu premiérové vítězství

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec přispěl v utkání NHL proti Pittsburghu 28 úspěšnými zákroky k první výhře Jets 2:1 po návratu do NHL.

Winnipeg nastartoval k vítězství už v osmé vteřině Kyle Wellwood, v závěru úvodní části zvýšil na 2:0 Tanner Glass, kterému opět asistoval Alexander Burmistrov.

Pavelec odolával hráčům Penguins do 39. minuty, kdy jej střelou od modré čáry překonal krajan Zbyněk Michálek. V závěrečném dějství Pavelec chytil všech osm střel hostů a pomohl svému celku získat ve čtvrtém duelu sezony první body.

Fanoušci Jets čekali na vítězství v NHL od 26. dubna 1996, kdy před stěhováním do Phoenixu vyhrál Winnipeg v úvodním kole play-off v Detroitu 3:1.

Hokejisté Colorada sice prohráli hned v úvodu sezony na domácím ledě s Detroitem, ale poté vyrazili na venkovní šňůru a daří se jim skvěle, když dokázali zvítězit v pěti duelech v řadě. Naposledy zvítězili na ledě Toronta, které poprvé v novém ročníku nebodovalo naplno.

Hosté otočili skóre ve druhé třetině, u vyrovnávací trefy asistoval obránce Jan Hejda, po něm se v přesilové hře prosadil svým třetím zásahem v sezoně Milan Hejduk. Toronto sice ve třetí části vyrovnalo, ale v 62. minutě rozhodl v prodloužení David Jones.

"Je skvělé pro náš mladý tým vyhrát pětkrát v řadě. Získáváme tak sebedůvěru a můžeme se těšit na další zápasy. Nedostáváme moc branek a sami je dáváme, kdy potřebujeme. Nebyl to náš nejlepší zápas, ale stál proti nám těžký soupeř a my jej porazili," radoval se Hejduk.

Tampa doma přestřílela Floridu, ale na konci utkání se radovali hosté, kteří zvítězili 7:4. Po vyrovnané úvodní třetině Panthers získali náskok, který po druhé přestávce ještě navýšili. Jednou asistencí k tomu přispěl útočník Tomáš Fleischmann.

Pouhých 12 střeleckých pokusů nemohlo stačit Nashvillu na bodový zisk v Edmontonu. Hosté přesto vedli do 46. minuty 1:0, ale poté hráči Oilers třemi zásahy výsledek zvrátili a zúročili svou převahu.

NHL - výsledky zápasů z noci na úterý:

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 21. Kessel, 56. Kuljomin - 24. Winnik (HEJDA), 35. HEJDUK, 62. Jones. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19 359.

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)
Branky: 10. Purcell, 14. Hedman, 37. Lecavalier, 51. Stamkos - 18. a 56. Weiss, 23. a 41. Versteeg (na druhou FLEISCHMANN), 7. Kopecký, 33. Bergenheim, 57. Garrison. Střely na branku: 39:33. Diváci: 19 204.

Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Wellwood, 19. Glass - 39. Z. MICHÁLEK. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 004.
Ondřej PAVELEC odchytal za Winnipeg celé utkání, připsal si 28 zákroků s úspěšností 96,6 procenta.

Edmonton Oilers - Nashville Predators 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 46. Hall, 48. Smyth, 60. Jones - 22. S. Kosticyn. Střely na branku: 25:12. Diváci: 16 839.

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Vlasic, 52. Burns - 10. a 15. Selänne, 45. Perry. Střely na branku: 43:22. Diváci: 17 562.

1. Colorado Avalanche 6 5 0 1 20:13 10
2. Minnesota Wild 5 2 2 1 12:12 6

5. San Jose Sharks 4 1 0 3 10:11 2
(Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)