Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2012
VRBATA ANALYZOVAL

Šéf Boleslavi Vrbata: Trenérů jako Výborný u nás mnoho není

Témata:

Spolumajitel hokejového klubu BK Mladá Boleslav a hvězda Phoenixu Coyotes Radim Vrbata se rozpovídal o uplynulé sezoně v NHL i situace ve středočeském celku. Existenční potíže po pádu do první ligy prý Boleslavi nehrozí.

Před sezonou měli v Boleslavi netradičně velké oči, tým totiž posílil o jména jako David Výborný a Jaroslav Balaštík a všeobecně se čekalo, že extraligového otloukánka čeká cesta vzhůru. Opak byl ale pravdou. Mladoboleslavští počtvrté za sebou spadli do baráže, tentokrát už ale příslušnost mezi elitou nezachránili a spadli o patro níž.
 

“Beru to jako novou zkušenost a musím říct, že šéfovat klubu není žádná sranda. Ve sportu zkrátka nikdy není záruka úspěchu. I když do toho jdete se všemi pozitivy, vyjít to nemusí,“ poznamenal Radim Vrbata v útrobách stadionu Bruslařského klubu s tím, že původně čekal, že bude mít s funkcionařením mnohem méně práce.
 

“Jelikož jsme se na prodeji akcií domluvili už v létě, doufal jsem, že během roku do dění v klubu nebudu příliš zasahovat. Vzhledem k vývoji sezony to úplně tak nebylo, ale nemohu říct, že to nějak ovlivnilo můj hokej ve Phoenixu. Spíš naopak, bylo to pro mě takové odreagování. Pořád se beru hlavně jako hráč, i když za Boleslav samozřejmě cítím velkou zodpovědnost. Honit funkce jsem sem ale nepřišel,“ konstatoval produktivní útočník.
 

Velké finanční problémy Mladé Boleslavi údajně nehrozí, situace je stabilizovaná. Nejdůležitější je, že se od nás neodvrátili sponzoři. Zůstali klubu věrní i po pádu do první ligy, za to jim je potřeba poděkovat. Hokej stojí peníze a je skvělé, že nás Škoda Auto i ostatní budou podporovat i dál. Ostatní věci jsou spíš záležitostí vedení, já vím zatím hodně věcí pouze zprostředkovaně,“ nechtěl se k budoucnosti klubu více vyjadřovat.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Některé změny už ale nastaly. Téměř hned po skončení sezony odešli sportovní ředitel Milan Hnilička, trenér Petr Novák či forvard Jaroslav Balaštík, novým koučem se stal bývalý lodivod Mountfieldu František Výborný. Ten má za úkol vytáhnout Středočechy zpět do extraligy. “Jsem moc rád, že Franta přišel. Takových trenérů u nás moc není. Jaké další věci budou následovat, se teprve uvidí. Teď se řeší především majetkové záležitosti,“ pokrčil rameny.

Vrbata se vyjádřil také k uplynulé sezoně, v níž nasbíral úctyhodných 62 bodů a s Phoenixem postoupil do semifinále play-off NHL. “Pro mě osobně a asi i z pohledu týmu to byla asi nejlepší sezona. Přes 30 gólů jsem nikdy nedal, ale nebyl to dobrý ročník jen kvůli statistikám, nýbrž i herní pohody a spolupráce s Martinem Hanzalem, s nímž jsem si hodně rozuměl,“ prohodil starší bratr hokejisty Davida.
 

Prvotní zklamání z vyřazení od Los Angeles už prý překonal. “Samozřejmě jsme chtěli dojít až do finále, ale člověk musí brát jako úspěch i postup mezi nejlepší čtyři. Týmy jako Detroit, Vancouver nebo St. Louis se tak daleko ani nedostaly,“ uzavřel Radim Vrbata.

Mediafax