Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.5. 2010 15:34

Rozhodl skvělý úvod, shodla se česko-slovenská legie v Montrealu

Zdroj: TV Nova
Témata:

Montreal, v jehož sestavě září Tomáš Plekanec, Jaroslav Špaček, Roman Hamrlík a Jaroslav Halák, porazil v rozhodujícím sedmém utkání v play off NHL Pittsburgh 5:2 a postoupil do finále Východní konference.

Něco neskutečného zatím předvádí hokejisté Montrealu, kteří svými výkony v play off šokují NHL. Poté, co parta z hokejové mekky vyřadia superfavorita z Washingtonu, který vyhrál ve Východní konferenci základní část, si podrobila i obhájce loňského titulu z Pittsburghu.
 

Podobně jako proti Ovečkinovým Capitals museli i v sérii s Penguins několikrát dotahovat manko. V sedmém zápase však znovu prokázali pevnější nervy než jejich soupeř. Není bez zajímavosti, že výsledek "zápasu o všechno" byl znovu jednoznačný. Washington padl v poměru 1:4 a Pittsburgh zase 2:5 a opět to bylo díky přímo raketovému vstupu do zápasu.
 

"Nevěřil jsem vlastním očím. V sedmém zápase to proti obhájci titulu určitě není lehké, ale začali jsme skvěle,“ pochvaloval si výborný úvod slovenský brankář Jaroslav Halák, jehož spoluhráči otevřeli skóre již ve 32 sekundě utkání, když Crosbyho hloupé vyloučení potrestal Gionta, který odstartoval kanonádu Montrealu.
 
 
Po Hamrlíkově asistenci přidal ještě v prvním dějství druhý gól Moore. Ve druhé části zvyšoval na 3:0 po asi nejhezčí akci utkání, při níž si vyměnili puk Špaček, Plekanec a Camalleri posledně jmenovaný hráč. Když se ve vlastním oslabení trefil Moen, který vyhnal z branky Fleuryho, tak to vypadalo na debakl.
 
Ještě ve druhém dějství se však Pittsburghu podařilo snížit zásluhou Kunitze a Jordana Staala a začalo se schylovat k dramatu. "Potřebovali jsme to ubránit. Kdyby se jim podařilo snížit na 3:4, tak by se dostali na koně a začali by nás tlačit,“ uvědomoval si útočník Plekanec, který vyzdvihl výkon znovu výborného Haláka. "Jaro měl několik výborných zákroků,“ pochválil Plekanec slovenského gólmana.
 

 
Uklidnění do řad Montrealu nakonec přinesl až ve třetí třetině svým druhým gólem Gionta, který definitivně poslal Crosbyho partu na dovolenou. "Máme to rozjeté velice dobře, ale zbývá před námi ještě dlouhá cesta,“ upozornil obránce Hamrlík, který prozradil klíč úspěchu Montrealu. "Hlavním důvodem proč jsme vyhráli byla týmová hra,“ uzavřel zlínský odchovanec.

 

jvl TN.cz