Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2011

Pittsburg LÁKÁ JÁGRA! Rýsuje se velký návrat slavného Tučňáka?

Jaromír Jágr
Zdroj: Mediafax
Témata:

Spekulace o návratu Jaromíra Jágra dál pokračují. Svou troškou do mlýna přispěl i manažer Pittsburgu, který Jágra chce pozvat na golfový turnaj a tam si s ním promluvit o návratu do Penguins.

Generální manažer Pittsburghu Ray Shero přispěl k množícím se spekulacím ohledně možného návratu hokejového útočníka Jaromíra Jágra do slavné NHL. Po čtvrtfinálovém souboji českého týmu s výběrem USA, pro který Shero na mistrovství světa na pracuje, plánuje pozvat českou hvězdu do zámoří na letní golfový turnaj u příležitosti oslav zisku Stanley Cupu v roce 1991, a oživit tak vztahy, které ochladly po Jágrově odchodu z Penguins do Washingtonu v roce 2001.

 

Jágr: Opravdu nevím, co budu dělat příští rok

 

Jágr neodmyslitelně patřil k Pittsburghu 11 let. V jeho dresu oslnil celou NHL i fanoušky Tučňáků, kteří ho milovali. I díky přispění kladenského rodáka se klub v roce 1991 radoval z vůbec prvního Stanley Cupu ve své historii. V posledních letech nebyli Penguins s Jágrem ani v kontaktu, přestože se snažili ho skrze Omsk, kde odehrál poslední tři sezony, pozvat do zámoří při příležitosti loučení se starou Civic (Mellon) Arenou nebo na zápas pod širým nebem.

 

Anketa

Kde bude hrát Jágr příští sezonu?

Hlasovalo 319 lidí.

 

"Když přemýšlíte o Penguins, napadnou vás Lemieux, Crosby a Jágr," řekl generální manažer Pittsburghu serveru TSN.ca v dějišti turnaje. "Tři lídři, hráči, kteří jsou hlavními postavami a tvářemi celé organizace," vysvětlil Shero své pohnutky ke kontaktování Jágra.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Nabízí se však také otázka, zda by devětatřicetiletou legendu českého hokeje nechtěl přivést zpět. O Jágrovy služby již údajně projevil zájem Montreal, v minulosti byl na spadnutí jeho návrat v Edmontonu. Skutečností je, že Jágr je stále bez kontraktu na příští sezonu. Ačkoliv dal mnohokrát najevo, jak je v Omsku spokojený po stránce hokejové i života mimo led, spekulace o možném návratu do NHL, kterou opustil s 1599 body na kontě z 1273 zápasů v základní části, sám dosud neutnul. "Je na mě ještě příliš brzy a opravdu nevím, co budu dělat příští rok. Zatím nevím, kde chci hrát. Právě teď se chci soustředit jen na tento turnaj, což nebude déle než týden. A teprve pak se musím rozhodnout," prohlásil Jágr.

 

 

Když byl v úterý dotázán na svůj čas strávený v Pittsburghu, o městě jako takovém hovořil jen v dobrém, ale s úctou a slovy chvály vzpomínal hlavně na velikána historie celé soutěže Maria Lemieux. "Když jsem byl ještě mladší, fanoušci v Pittsburghu mi všichni chtěli pomoct a měli mě rádi. Nejdůležitější věcí ale byla možnost vidět toho nejlepšího hráče a hrát s ním. To byla asi nejlepší věc, která se v mém životě přihodila," vzpomínal Jágr. Shero Jágrova slova na dálku opětoval. "Je hezké, že o Pittsburghu smýšlí pořád tak laskavě. Ty pocity jsou vzájemné," ujistil Shero.

tn.cz / ČTK