Aktualizováno 20.12. 2013 18:14
VIDEO pekelná smůla

POPLACH! Hertl si zranil koleno a nedohrál. Čeká ho měsíc klidu

Zdroj: Nova Sport

Tomáš Hertl měl ve čtvrtek pekelnou smůlu. S 15 góly a 25 body nejlepší nováček NHL kvůli zranění odstoupil v první třetině ze zápasu San Jose na ledě Los Angeles. Osudným se mu stal střet koleno na koleno s domácím útočníkem Dustinem Brownem, jenž byl za faul potrestán vyloučením na pět minut a do konce utkání.

Dvacetiletý český mladík už se na led rovněž nevrátil. Jak je jeho zranění vážné a co se mu přesně stalo, klub zatím neoznámil. Každopádně už bez Hertla v sestavě "Žraloci" od druhé třetiny zaostávali a prohráli 1:4.

"Ještě jsem nebyl v kabině a nemluvil jsem s lékaři. Je ale zřejmé, že to asi nebude úplně dobré, když se nevrátil do hry," poznamenal na Hertlovu adresu trenér San Jose Todd McLellan.

"Po zápase mi Tomáš psal, že koleno je nestabilní a že má mít měsíc klid. Víc zatím nevíme," řekl později televizi Nova hokejistův otec Jaroslav Hertl.

Brown podobně fauloval i v minulosti. Loni na jaře téměř totožným zákrokem kolenem sestřelil českého obránce Michala Rozsívala, tehdy ještě hájícího barvy Phoenixu.