Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2012 22:12
GÓLMAN SE BUDE ZPOVÍDAT

Pavelec půjde kvůli řízení v opilosti na kobereček

Ondřej Pavelec
Zdroj: Getty Images
Ondřej Pavelec
Témata:

Hokejový brankář Ondřej Pavelec má kvůli nehodě, kterou na konci května způsobil pod vlivem alkoholu, problém i v zámořské NHL. Při podpisu nové smlouvy Pavelec tuto událost svému zaměstnavateli zatajil a teď ho čeká vysvětlování šéfům.

Když na konci června podepisoval Ondřej Pavelec nový pětiletý kontrakt s Winnipegem, jaksi své šéfy zapomněl informovat o tom, že před měsícem v Česku naboural opilý autem, je obviněný a zrovna ho čeká soud.
 

A to je problém. Když se totiž podepisuje smlouva, před druhou stranou by se nemělo zamlčet nic podstatného. Pavelec přitom v tu chvíli vůbec netušil, jaký trest si od soudu odnese, a přesto nic neřekl.
 

"Snažíme se získat podrobnější informace, a dokud se s celou událostí podrobně neseznámíme, nebudeme se k tomu vyjadřovat,“ stojí v klubovém prohlášení.
 

Pavelcova nehoda se dvěma promile už plní stránky kanadských a amerických novin. Pavelec má navíc tu smůlu, že Winnipeg je klub, který si bedlivě hlídá svoji pověst a s českým brankářem bude mít důrazný pohovor.
 

"Pokud takový problém nikdy před tím neměl, tak si myslím, že se to vyřeší pouze nějakým veřejným prohlášením a veřejnou omluvou," tuší šéfredaktor časopisu Pro Hockey Petr Novotný.
 

Jenže nikdo netuší, jestli Pavelec náhodou už nějaký problém s alkoholem v zámoří neměl a klub mu nedal výstrahu. "Pak by klub určitě zasáhl a poslal by ho třeba na léčení, ať už ambulantní nebo na nějaký odvykací program," řekl Novotný.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Pavelec není první Čech v NHL, který má problém s alkoholem. V roce 1995 musel Dominik Hašek zaplatit za řízení v opilosti 850 dolarů a čekalo ho sto hodin veřejně prospěšných prací. Petr Klíma a Miroslav Fryčer v osmdesátých letech dokonce skončili na chvíli ve vězení.
 

Pavelec má to štěstí, že boural v Česku a ne v Kanadě. Velmi zvláštní ale je, že se Pavelec omluvil z mistrovství světa z důvodu, aby se náhodou nezranil. A pak si se dvěma promile sedne za volant.

jer TN.cz