Aktualizováno 20.11. 2011 12:50

NHL: Vrbata dal dva góly, skóroval i Eliáš, Fleischmann a Plekanec

Čechům se střelecky dařilo v nočních zápasech NHL. Radim Vrbata přispěl k výhře Phoenixu dvěma góly, Plekanec za Montreal jednou skóroval a asistoval. Gól dal i Eliáš, Fleischmann a Hemský.

Český útočník Radim Vrbata se dvěma góly podílel na výhře Phoenixu 4:2 v Buffalu a stal se druhou hvězdou duelu.

Hlavní postavou napínavého souboje byl devětadvacetiletý brankář Mike Smith, jenž zneškodnil třiačtyřicet střel Sabres. Skóre otevřel v 8. minutě hostující Doan, Buffalo však stav brzy otočilo. Nejprve se trefil Adam a na začátku druhé třetiny se prosadil z dorážky také Kaleta. S výsledkem se ovšem nechtěl smířit Vrbata, jenž ve 29. minutě unikl po křídle a přesnou ranou vyrovnal na 2:2. O minutu později navíc Coyotes znovu udeřili, když Enrotha překonal tentokrát Bissonnette. Sabres vyvinili v závěrečné části velký tlak, rozvlnit síť se jim ale nepovedlo. Naopak těsně před koncem při hře bez brankáře inkasovali počtvrté z hole Vrbaty.

Flyers bez Jágra podlehli Pavelcově Winnipegu

Philadelphia, která postrádala v sestavě zraněného útočníka Jaromíra Jágra, prohrála ve Winnipegu 4:6. Jets vedli v polovině střetnutí 5:1, když se dvakrát prosadil Little. Flyers přesto dokázali zásluhou Hartnella a Reada snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Naopak v samotném závěru pojistil Winnipegu dvoubodový zisk Antropov. Klec domácího týmu střežil Ondřej Pavelec a k vítězství svého mužstva přispěl sedmadvaceti úspěšnými zákroky.

Dařilo se rovněž Tomáši Plekancovi. Centr Montrealu zaznamenal proti New Yorku Rangers gól a přihrávku. Canadiens nakonec zvítězili 4:0 a týmu z Manhattonu tak přerušili vítěznou sérii, která trvala sedm utkání. Edmonton rozstřílel Chicago 9:2. Kanonádu Oilers odstartoval v první minutě Aleš Hemský. Hattrickem se blýskl Hall, na pět branek přihrál Nugent-Hopkins.

Dva body v noci na dnešek nastřádal Tomáš Fleischmann, jehož Florida přetlačila Pittsburgh a stoupá tabulkou.

NHL - výsledky z noci na neděli:

Winnipeg Jets - Philadelphia Flyers 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky: 5. a 8. Little, 11. Ladd, 26. Slater, 31. Byfuglien, 59. Antropov - 14. a 37. Hartnell, 49. a 58. Read. Střely na branku: 40:31. Diváci: 15 004.

Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Richards - 8. a 56. Dacjuk, 28. Kronwall, 36. Abdelkader. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18 118.

Buffalo Sabres - Phoenix Coyotes 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 12. Adam, 21. Kaleta - 29. a 59. R. VRBATA (na první KLESLA), 8. Doan, 30. Bissonnette. Střely na branku: 45:29. Diváci: 18 690.

Montreal Canadiens - New York Rangers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. a 54. Gionta, 4. Cole (PLEKANEC), 48. PLEKANEC. Střely na branku: 31:17. Diváci: 21 273.

New York Islanders - Boston Bruins 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Branky: 19. a 53. Kelly, 8. Bergeron, 13. Horton, 51. Ference, 59. Chára. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16 011.

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 49. St. Louis, 50. Shannon - 2. Zubrus, 7. ELIÁŠ, 18. Clarkson, 58. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18 894.

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 2. Connolly, 20. Frattin, 22. Bozak, 26. Kessel, 38. Lupul, 40. C. Franson, 60. Steckel - 3. Laich. Střely na branku: 29:41. Diváci: 19 594.

Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Campbell, 26. FLEISCHMANN, 57. Weiss (FLESICHMANN) - 2. Kunitz, 33. J. Staal. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18 071.

Dallas Stars - San Jose Sharks 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Ribeiro - 5. Burns, 22. Couture, 25. Winchester, 45. McGinn (HAVLÁT). Střely na branku: 31:38. Diváci: 13 711.

Minnesota Wild - St. Louis Blues 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. a 59. M. Koivu, rozh. nájezd Cullen - 11. Backes, 47. Oshie. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 259.

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 3:4 po prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. Wilson, 31. Fisher, 55. Spaling - 24. Carter, 33. PROSPAL, 42. Umberger, 63. Wisniewski. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16 776.

Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)
Branky: 13., 33. a 50. Hall, 1. HEMSKÝ, 6. Jones, 8. Smyth, 16. Eberle, 26. Gilbert, 39. Horcoff - 3. Sharp, 34. Bolland. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16 839.

Severozápadní divize:
1. Minnesota Wild 20 12 3 5 47:40 27

5. Anaheim Ducks 19 6 4 9 39:57 16
(Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)