Aktualizováno 27.5. 2009 08:37

NHL: Pittsburgh nedal Carolině šanci a po roce je opět ve finále Stanley Cupu

Hokejisté Pittsburghu ani ve čtvrtém finále Východní konference nedali šanci Carolině. Vyhráli 4:1 a zahrají si o Stanley Cup.

Čtvrtý zápas série přitom začali lépe Hurikáni, které poslal už ve druhé minutě do vedení Eric Staal. Ten se sice prosadil už podesáté ve vyřazovacích bojích, proti Pittsburghu však zaznamenal jedinou branku, což se na konečném výsledku série určitě podepsalo. Ve všech předešlých sedmi zápasech play-off, kdy dal Staal branku, totiž Carolina vyhrála.

Na sestřih ze zápasu se podívejte zde:

Na osmý pokus se jí to ale nepodařilo. Hostům se ještě v první třetině podařilo skóre otočit, když nejprve vyrovnal v 9. minutě Fedotěnko a za dalších deset minut poslal Penguins do vedení šťastnou brankou Talbot. Jeho pokus změnil směr o Babchukovu hokejku a následně proklouzl i přes nachystanou lapačku Warda v brance Hurricanes.

Hráči Caroliny si následně vypracovali několik šancí, ve 33. minutě však znovu propadli na útočné modré čáře a byli potrestáni třetím gólem. Crosby ujel s Guerinem v přečíslení dva na jednoho, kapitán Pittsburghu načasoval přihrávku přesně a bylo to 1:3. Ve druhé polovině utkání si už hosté vedení pohlídali, konečnou podobu výsledku dal v předposlední minutě střelou do prázdné branky Adams.

Kapitán Tučňáků Crosby: Víme, co nás čeká

"Byli jsme desátí v tabulce a nemysleli jsme na to, že bychom mohli dojít takto daleko. Chtěli jsme se ale znovu dostat do formy a probojovat se do play-off. Najednou jsme získali sebedůvěru a s vyhranými zápasy se také měnily naše cíle," cituje server nhl.com kapitána Penguins Sidneyho Crosbyho.

"Víme, co nás čeká. Snad nás letos už tolik věcí nepřekvapí. Můžete mluvit, jak dlouho chcete o zkušenostech, ale dokud si to nevyzkoušíte na vlastní kůži, je těžké se něco naučit. My jsme svou lekci dostali v minulém roce a letos to snad bude lepší," věří Crosby v zisk nejslavnějšího hokejového poháru na světě.

Kanadský supertalent v play-off posbíral už 28 bodů za 14 branek a stejný počet asistencí, po čtvrtém vítězství nad Carolinou jej čekala jedna příjemná povinnost. Převzít Prince of Wales Trophy, kterou dostává vítěz Východní konference.

Na video z ceremonie, kterou si v hledišti stejně jako celý zápas užil i legendární Mario Lemiux, se podívejte zde:

Zdroj: YouTube.com

Pittsburgh se tak stejně jako loni podívá do finále Stanley Cupu a je možné, že bude mít i stejného soupeře v podobě Detroitu. Red Wings vedou v sérii s Chicagem 3:1 na zápasy a už v noci na čtvrtek mohou na vlastním ledě rozhodnout o svém postupu.

Výsledek NHL, finále Východní konference:

Carolina - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), konečný stav série: 0:4.
Branky: 2. E. Staal - 9. Fedotěnko, 19. Talbot, 33. Guerin, 59. Adams. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 680 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. Guerin, 2. Fleury, 3. Crosby (všichni Pit.).