Aktualizováno 25.5. 2009 09:41

NHL: Detroit rozstřílel Chicago a je krok od postupu do finále

Hokejová NHL spěje ke konci a vypadá to, že finále bude mít stejné složení jako vloni. Detroitu i Pittsburghu chybí jediná výhra.

Hokejisté Pittsburghu zvítězili v noci na sobotu v Carolině a v sérii vedou 3:0 na zápasy. Více ZDE. Třetí vítězství si připsali i obhájci titulu z Detroitu, když deklasovali Chicago na jeho ledě 6:1. V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy tak vedou 3:1 a chybí jim jen poslední krůček k tomu, aby zase po roce bojovali o Stanley Cup.

Na sestřih ze zápasu se podívejte na videu:

Obhájci titulu na ledě dominovali od samého začátku

Detroit vstoupil do čtvrtého utkání série proti Chicagu velmi aktivně a již v 9. minutě se ujal vedení, když se ve vlastním oslabení trefil slovenský útočník Marián Hossa. Druhou branku přidali Red Wings v samotném závěru druhé části, kdy skóroval Johan Franzén. Domácím se do sestavy vrátil český útočník Martin Havlát, který po tvrdém zákroku nedohrál minulé utkání.

Podívejte se na pozápasový rozhovor s Čechem Jiřím Hudlerem a slovenským ostrostřelcem Mariánem Hossou:

Zdroj: TN.cz

Ve druhé třetině pokračovali hosté v útočné hře a ve 22. minutě byli odměněni třetí brankou, když se poprvé v play-off trefil obránce Filppula. Chicago sice dokázalo o dvě minuty později snížit, ve 25. minutě však podruhé v utkání udeřil Hossa a vrátil Detroitu dvoubrankové vedení. To ještě navýšil o tři minuty později švédský forvard Henrik Zettersberg, který se trefil v početní výhodě svého týmu. Definitivní podobu výsledku dal v 52. minutě svým druhým gólem v zápase Zetterberg.

Chabibulin citelně chyběl v brance Chicaga

Chicago se v tomto zápase nemohlo spolehnout na služby gólmana Chabibulina, který nebyl ani na střídačce. Jeho náhradník Huet však svůj tým nepodržel a po čtvrtém gólu odjel na střídačku. Mezi tyče se postavil Crawford, který ve zbytku druhé třetiny jednou inkasoval. Na záverečné dějství se mezi tyče opět vrátil Francouz Huet, kterému za záda pošla ještě střela Zetterberga.

Další zápas se hraje v noci na čtvrtek a Red Wings se tentokrát postaví Blackhawks na vlastním ledě. Budou mít tak ideální příležitost využít hned první mečbol, vyhrát svou konferenci a postoupit do boje finále.

Výsledek NHL, finále Západní konference:

Chicago - Detroit 1:6 (0:2, 1:3, 0:1), stav série: 1:3.
Branky: 24. Toews - 9. a 25. Marián Hossa, 28. a 53. Zetterberg, 20. Franzén, 22. Filppula. Vyloučení: 7:15. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:33. Diváci: 22 663 (United Center). Hvězdy utkání: 1. Filppula, 2. Marián Hossa (oba Det.), 3. Barker (Chic.).