Aktualizováno 25.1. 2015 12:44
video dovednostní soutěže

Největší šoumen je Voráček! A rekord Cháry se otřásal v základech

Jakub Voráček a Johnny Gaudreau
Zdroj: YouTube.com
Jakub Voráček a Johnny Gaudreau

Zámořská hokejová NHL má za sebou noc dovednostních soutěží. Neztratili se ani Češi a jednou z hlavních hvězd večera se stal šprýmař Jakub Voráček. Nejmenšího hráče ligy sebou vzal na nájezd a svezl ho, jako by to byl jeho synek!

Začalo to milou pozorností. Když se Ryan Johansen rozjížděl ke svému nájezdu, zastavil koutoč, vrátil se ke střídačkám a vzal sebou k soupeřově bráně syna Mikea Voigta, jednoho z kustodů Columbusu Blue Jackets. Hala samozřejmě tleskala a záviděla malému klučinovi.


 

Jenže Jakub Voráček vytáhl trumf. Inspirovaný Johansenovým nájezdem, stavil se pro možná nejmenšího hokejistu NHL Johnnyho Gaudreaua a napodobil Johansena. Originální kousek bodoval!
 

Ale nebyl to jen Jakub Voráček, který si setkání hvězd užil. Jiří Sekáč ukázal svou rychlost a v minisouboji ujel o parník Aaronovi Ekbladovi z Floridy.
 

Sekáč přesto musel zatleskat souboji Jonathana Drouina a Mika Hoffmana, kde padl nejrychlejší čas. Drouin z Tampy Bay objel hřiště za 13,1 sekundy, což byl nejrychlejší čas večera. Možná ale děkoval za to, že Mike Hoffman podklouzl. 

Nejrychlejší střelu současné NHL má kapitán Nashvillu Shea Weber. Dokonce ani Alex Ovečkin nedal větší ránu a Zdeno Chára u televize musel trnout. Jeho absolutní rekord (108,5 mil/hod) se otřásal v základech. Weber jako jediný pokořil hranici 100 mil za hodinu a zůstal jen tři desetiny od absolutního rekordu Zdena Cháry (108,8).


 


Výběr kapitána Columbusu Nicka Foligna nakonec ovládl sobotní večer poměrem 25:19 na body.

TN.cz