Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2013 12:28
VIDEO druhý nejhorší debut

Na Jágra v Pittsburghu BUČELI! Byl excelentní, chválí ho trenér

Zdroj: Nova Sport
Témata:

Hokejový útočník Jaromír Jágr sice při premiéře v dresu New Jersey na ledě Pittsburghu nebodoval, musel se spoluhráči strávit porážku 0:3 a dokonce na něj dviáci bučeli, ale kouč Pete DeBoer byl s výkonem jednačtyřicetileté české hvězdy spokojený

Jágr strávil na ledě 15 minut a 40 sekund, jednou ohrozil gólmana Marca-Andrého Fleuryho. Od fanoušků Penguins se bývalá opora Pittsburghu dočkala podobně jako v minulých dvou sezonách při každém dotyku s pukem bučení.

 

 

"Myslím, že byl excelentní," ocenil kouč DeBoer Jágrův výkon v deníku The Star-Ledger. Jágr kvůli problémům v oblasti zad a kyčle vynechal první dva týdny přípravného kempu a chyběl ve všech šesti přípravných duelech Devils.

 

 

Do duelu na ledě Pittsburghu nastoupil na pravém křídle formace s Adamem Henriquem a Travisem Zajacem. "Pracoval dozadu, bez puku i s pukem," doplnil DeBoer.

 

Jágr sehrál první utkání od 24. června, kdy v dresu Bostonu ztratil v šestém finále Stanleyova poháru s Chicagem šanci na triumf. "Cítil jsem se dobře," prohlásil Jágr a litoval, že Devils na ledě Penguins nebodovali. "Měli jsme puk v držení převážnou část zápasu. Ale dovolili jsme soupeři příliš mnoho přečíslení. Oni čekali ve středním pásmu na naše chyby," doplnil kladenský odchovanec.

 

"Ve druhé a třetí třetině jsme se zlepšili. Prohrávali jsme ale 0:2 a museli jsme hru trošku otevřít. Sezona je dlouhá. V týmu je řada nových hráčů a musíme se sehrát," navázal Jágr. Spolupráce ve formaci mu seděla. "Bude se to ještě zlepšovat, až si na sebe více zvykneme. Pak se dá všechno dělat ve větší rychlosti, když nebudeme muset přemýšlet, kde spoluhráč je."

 

 

Henrique a Zajac jsou nadšení, že hrají v útoku s legendou NHL. "Mít v týmu jeho a Martyho (brankáře Brodeura) je skvělé. Snažíte se od něj učit, protože on už zažil všechno. Člověk se může naučit hodně maličkostí jen tím, že takové hráče sleduje, naslouchá jim a mluví s nimi," prohlásil Henrique, který se narodil osm měsíců před tím, než Jágr v roce 1990 naskočil v dresu Pittsburghu do NHL.

 

Zajac prý Jágra už jako dítě sledoval v dresu Penguins. "Doufejme, že už na mě nebude koukat. Já totiž potřebuju pomoc, velkou pomoc," vtipkoval Jágr před startem sezony.

 

Jágr je přesvědčený, že po absenci v play off v minulé sezoně tentokrát Devils do bojů o Stanleyův pohár proniknou. "Vím, že nám média moc šancí na účast v play off nedávají, ale myslím, že můžeme dokázat, že se hodně lidí mýlí," prohlásil nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který má na kontě 1392 utkání a 1688 bodů za 681 branek a 1007 asistencí.

 

 

Jágr, který získal na startu kariéry s Pittsburghem dvakrát Stanleyův pohár, čelil ještě před vystoupením na ledě Penguins dotazu, jestli by byl rád, kdyby klub jeho číslo 68 po jeho konci kariéry slavnostně vyřadil. "To nezáleží na mně. Zatím nad koncem kariéry nepřemýšlím. Záleží na organizaci, jak to bude cítit. Fanoušci mě tu teď moc nemusejí, takže nevím, jestli by to byl dobrý nápad nebo ne," uvedl.

 

Sám s fanoušky Penguins žádný problém nemá a jejich současnou reakci bere s nadhledem. "Já jsem s fanoušky nikdy žádný problém neměl. Celé roky, kdy jsem v Pittsburghu hrál, nás skvěle podporovali. Byli jsme každý rok v play off, takže byli ještě nadšenější. Jsou to velcí příznivci sportu a to je dobře," řekl Jágr, jehož ani toto prohlášení před utkáním neuchránilo před neustálým bučením tribun. To prožil i v dresu rivala Philadelphie v předminulé sezoně i v minulém ročníku v dresu Bostonu.
 

ČTK