Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2012 21:45
TO JE VZOR DĚTÍ A NÁRODA

Mistr světa Pavelec řídil opilý a boural. Nesmí 20 měsíců za volant

Zdroj: TV Nova
Témata:

Jedna z největších českých hokejových hvězd Ondřej Pavelec má problémy se zákonem. Známý gólman ve svém luxusním voze boural a v krvi měl přitom téměř dvě promile alkoholu.

Za svůj prohřešek dostal od soudu roční podmínku a dvacet měsíců nesmí usednout za volant.
 

Ondřej Pavelec je hvězdou NHL, mistr světa a teď i pirát silnic se záznamem v trestním rejstříku. Na květnovou jízdu Kladnem ve svém luxusním sporťáku BMW M6 nebude vzpomínat rád. Kolem desáté dopoledne totiž boural a při dechové zkoušce mu bylo naměřeno přes dvě promile alkoholu v krvi.

Pavelec přijížděl ke křižovatce z jednosměrné ulice. Před ním jel řidič, který před ním zastavil na stopce. Hokejista už ale své nadupané auto nedobrzdil a zezadu do něj narazil a následně byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Náraz nebyl nijak velký a nikomu se naštěstí nic nestalo. Na každém z vozů ale vznikla stotisícová škoda.
 

"Já jsem byl normálně v opravně, tam mi to opravili a je to v pořádku,“ řekl řidič, kterého Pavelec naboural. Ten českého reprezentačního brankáře vůbec nepoznal. "To nevím. Já jsem to nehledal,“ dodal poškozený.

Ondřej Pavelec celý den nezvedal telefon a ani jeho manažer Josef Machala nebyl příliš sdílný. "On to nezavinil Ondra. A vůbec, proč bych se k tomu měl vyjadřovat,“ řekl Machala v telefonickém rozhovoru pro TV Nova.
 

Jenže jak se zdá, Pavelcova chyba to byla. Podle vyšetřování hokejista nedodržel bezpečnou vzdálenost. A hlavně řídil opilý. Nyní mu byl uložen podmíněný trest v trvání šesti měsíců se zkušební dobou na rok.

Ondřej Pavelec
Zdroj: oficiální zdroj

Pavelec tak nesmí za volant dvacet měsíců. To se ale podle soudce nevztahuje na zámoří, kde tráví gólman většinu roku. S Winnipegem Jets nedávno podepsal nový pětiletý kontrakt, který mu vynese kolem čtyř set milionů korun.

TV Nova TN.cz