Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 2. 2012

Kubina v Tampě dohrál. Klub chce obránce vyměnit

Témata:

Český hokejový zadák Pavel Kubina si hledá nové angažmá. V Tampě Bay už s ním nepočítají a přestanou ho nasazovat do utkání, prozradil deníku Tampa Tribune generální manažer klubu Steve Yzerman.

S konkrétním zájemcem o Kubinovy služby prý Yzerman sice ještě nejedná, nicméně za "Blesky" už nenastoupí. "Rozhodli jsme se chránit své zájmy a ponechat Pavla mimo hru, dokud nedojde k jeho výměně," prohlásil Yzerman.
 
Čtyřiatřicetiletý bek má sice ve smlouvě klauzuli, že bez svého souhlasu trejdován být nemůže, jenže je pouze částečná. Tampa mu tak dala čas, aby si zhotovil seznam klubů, do kterých by chtěl jít. A právě s nimi zahájí Yzerman jednání.
 
"O pohybu v kádru se rozhodujeme případ od případu. U Kubiny si myslíme, že by jeho výměna mohla naše mužstvo pozdvihnout," uvedl manažer Tampy.
 
Pavel Kubina odehrál v této sezoně 52 zápasů a připsal si v nich 11 bodů za 3 branky a 8 asistencí. V Tampě strávil s přestávkami celkem 12 sezon, smlouva mu končí v létě. Už dříve se rodák z Čeladné nechal slyšet, že by mu nevadilo dohrát kariéru ve Vítkovicích. Dokonce jeden čas uvažoval o koupi fotbalového Baníku Ostrava.

Mediafax