Aktualizováno 2.5. 2013 10:37
VIDEO nekompromisní medvědi

Krejčí začal play off jako hvězda! Boston má první vítězství

Zdroj: Nova Sport

Boston začal play off NHL vítězně. Zejména díky výkonu Davida Krejčího vyhráli Bruins nad Torontem 4:1 a český centr přispěl triumfu Medvědů gólem a dvěma asistencemi. Na led se vrátil po nemoci už i Jaromír Jágr.

Toronto nehrálo play off devět let a tak se tradiční kanadský celek na duel s Bostonem opravdu těšil. „Javorové listy“ šly hned v úvodu do vedené, když už po 14 sekundách využil první přesilovku Van Riemsdyk. Ještě před koncem první třetiny ale Boston skóre otočil a v průběhu druhé části získal bezpečné vedení.

David Krejčí těsně před první sirénou připravil pozici pro Nathana Hortona a ve druhé části gólmana Reimera sám překonal. Nakonec přidal ještě jednu gólovou nahrávku pro Boychuka a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Jaromír Jágr se po krátké pauze, zaviněné chřipkou, prezentoval dvěma střelami.

PŘEHLED VYSÍLÁNÍ:

Vítězně začal cestu za Stanley Cupem i Pittsburgh, který doma porazil newyorské Islanders nekompromisně 5:0. V dresu Penguins stále chyběl Sidney Crosby, zastoupil ho ale střelec dvou gólů Pascal Dupuis a také gólman Marc Andre Fleury, jenž si díky 26 úspěšným zákrokům, připsal čisté konto.

V duelu Vancouveru se San José se zranil útočník Martin Havlát. Opora Sharks odstoupila v průběhu první třetiny a na led už se nevrátila. Otázka návratu českého forvarda na led je nejasná.

San José nicméně i bez Havláta vyválčilo ve Vancouveru důležité vítězství 3:1 a stalo se letošním prvním týmem, ktarý dokázal vyhrát na ledě soupeře.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Boston – Toronto 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 17. Redden (Campbell, Paille), 20. Horton (Redden, KREJČÍ), 31. KREJČÍ (Lucic), 36. Boychuk (KREJČÍ, Lucic) – 2. Van Riemsdyk (Franson, Bozak). Stav série: 1:0.

Pittsburgh – NY Islanders 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 4. Bennett (Malkin, Martin), 14. Dupuis (Adams, Iginla), 22. Letang (Iginla, Malkin), 22. Dupuis (Eaton, J. Jokinen), 34. Glass (J. Jokinen). Stav série: 1:0.

Vancouver – San Jose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 33. Hansen (Raymond, Bieksa) – 37. Couture (Pavelski, Boyle), 50. Boyle (Wingels, Pavelski), 55. Marleau (Couture, Vlasic). Stav série: 0:1.