Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.7. 2010 20:40

Kovalčuk se rozhodl zůstat v New Jersey, prý má smlouvu na 17 let

Témata:

Velký přestup se nekoná. Volný agent Ilja Kovalčuk se rozhodl dál oblékat dres Devils.

Spoustu spekulací utnul ruský hokejista Ilja Kovalčuk v pondělí, kdy se jako volný agent rozhodl podepsat smlouvu s New Jersey Devils, kde dokončil uplynulou sezonu. Informaci v pondělí přinesla agentura Reuters. Server ESPN přispěchal s informací, že Kovalčuk podepsal smlouvu na 17 let. Měl by si tak vydělat více jak 100 milionů dolarů. Tato informace ale nebyla oficiálně potvrzena.
 

Jeden z nejlepších střelců NHL posledních let přišel v průběhu loňské sezony do New Jersey po velké výměně z Atlanty, kde prozatím strávil celou kariéru v NHL. Sedmadvacetiletý křídelník byl jedním z nejžádanějších volných hráčů na trhu a velmi pravděpodobně se jevil odchod do Los Angeles, kde mu místní Kings nabízeli velmi dlouhý a lukrativní kontrakt.
 

Jenže Kovalčuk zůstává na Východním pobřeží. "Vyjednávání bylo dlouhé, ale Ilja je spokojený, že zůstává v New Jersey," řekl Kovalčukův agent Jay Grossman. "Ilja chce vyhrát pohár a pro to je New Jersey to správné místo," dodal.
 

V posledních šesti sezonách Kovalčuk nastřílel vždy alespoň 40 gólů. Po svém příchodu do New Jersey v 27 zápasech nasbíral 27 bodů. Celkově za loňskou sezonu nastřílel 41 gólů a připsal si 85 bodů. Více než třetinu svých 328 gólů v NHL nastřílel v přesilových hrách.

hrc tn.cz / Mediafax