Publikováno 27. 12. 2014
Jágr je bez trenéra

Kouč DeBoer po sérii neúspěchů končí v New Jersey

DeBoer
Zdroj: isifa.com

Sedm proher z osmi posledních utkání bylo už příliš. Trenér New Jersey Devils Peter DeBoer doplatil na špatné výsledky a u „Ďáblů“ končí. Bez kouče se tak ocitla i čtveřice českých hráčů Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Marek Židlický a Martin Havlát. Jágr přitom ještě před pár dny tvrdil, že odvolání trenéra by byla chyba.

Hokejistům New Jersey Devils hrozí, že se potřetí za sebou nedostanou do play off, a tak vedení klubu sáhlo k rošádě na postu trenéra. Změnu oznámil generální manažer a prezident klubu v jedné osobě Lou Lamoirello.

 

A dodal, že tento krok nebude víc komentovat do chvíle, než tuto skutečnost oznámí na sobotním tréninku hráčům. Ti mají momentálně třídenní vánoční volno. New Jersey čeká v noci ze soboty na neděli středoevropského času duel proti New York Rangers a zatím není jasné, kdo tým povede.

 

Lamoirello přitom před Vánocemi vyslovil DeBoerovi důvěru a ještě jasněji se pro jeho setrvání vyslovila největší hvězda týmu. "Vyměnit trenéra by byla jedna z největších chyb, kterou by mohlo vedení udělat," citoval Jágra před svátky server northjersey.com. Český útočník vysvětloval bídné výsledky především velkou marodkou, na níž je aktuálně sedm hráčů. Včetně nemocných Eliáše s Havlátem.

 

DeBoer vzal nyní vinu za mizerné výsledky na sebe. "Vím, že nikdo nechce poslouchat výmluvy, ani já žádné neuvedu. Ale rozhodně nechci nic házet na hráče. Snaží se," řekl při odchodu z funkce.

 

Šestačtyřicetiletý trenér přišel k týmu v sezoně 2011/12 a okamžitě jej dovedl do finále Stanley Cupu. V něm ale Eliáš a spol. nestačili na Los Angeles. V tomto ročníku vyhráli Devils v základní hrací době jen devět zápasů z 36, čili pouhou čtvrtinu. V tabulce Východní konference jim patří až 13. místo se ztrátou devíti bodů na postupovou osmičku.

 

V historii klubu je DeBoer na druhé příčce v pořadí podle počtu výher (114) za Jacquesem Lemairem (276) a třetí podle počtu odkoučovaných zápasů (248). Předtím vedl tři roky celek Florida Panthers, s nímž ani jednou nedošel do play off.

 

DeBoer je třetím odvolaným vládcem střídačky v NHL během této sezony. Začátkem měsíce skončil v Ottawě Paul MacLean a před týdnem Dallas Eakins v Edmontonu.
 

TN.cz/ ČTK