Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2012
ČERVENKA MÁ JASNO

Když bude výluka NHL, chtěl bych hrát ve Slavii, hlásí Červenka

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax
Témata:

Hokejový útočník Roman Červenka by v úvodu sezony mohl znovu obléci dres pražské Slavie. Stane se tak v případě, že v zámořské NHL nedojde k dohodě o nové kolektivní smlouvě.

Šestadvacetiletý Červenka válel uplynulé tři sezony v ruském Omsku, během letošního léta si však splnil sen a zamířil za Atlantik, kde oblékne dres Calgary Flames. Nyní je ovšem v Česku a ve vršovickém Edenu se připravuje s týmem Slavie.
 

“Budu v tom pokračovat do té doby, než začne extraligová sezona. Ta příprava je pro mě jiná v tom, že mám delší léto než v předchozích letech. Skončil jsem dřív, nebyl jsem na mistrovství, navíc i NHL začíná později,“ prohlásil Červenka v rozhovoru pro klubové stránky Slavie, svého bývalého klubu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Připustil, že pokud v NHL proběhne výluka, vrátí se na čas právě do tábora červenobílých. “Zatím nad tím nepřemýšlím, doufám, že NHL začne jak má, a když ne, tak se uvidí. Když si tady na Slavii chvíli zahraju, tak budu určitě rád,“ konstatoval mistr světa z roku 2010.
 

Je ale jasné, že nejvíc už má v hlavě Calgary, kam přišel s vizitkou jednoho z nejlepších hráčů působících mimo NHL. “Chci hrát co nejvíc, dostat co největší prostor a být co nejvíc platný týmu,“ vyhlásil Roman Červenka.

hum tn.cz / Mediafax