VIDEO přihrál na dva góly

Jágr režíroval vítězství Devils. V počtu asistencí dohnal Lemieuxe

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com

Jaromír Jágr přihrál v pátečním utkání NHL na oba góly New Jersey při výhře 2:1 nad Washingtonem a s celkovým počtem 1033 asistencí dohnal na 10. místě historických tabulek Maria Lemieuxe.

Celý zápas odchytal v brance Capitals Michal Neuvirth a připsal si 28 zákroků. Poprvé ho překonal v 5. minutě Stephen Gionta, jenž v obranném pásmu vypíchl puk, Jágr mu ho přiťukl zpátky a Gionta zakončil rychlý protiútok prudkou střelou nad vyrážečku.

V úvodu druhé třetiny pak zvýšil na 2:0 v přesilové hře Adam Henrique, když Jágr dostal puk mezi kruhy, udělal rychlou kličku a naservíroval kotouč svému spoluhráči před zcela odkrytou branku. "Byla to perfektní přihrávka, takový dodatečný vánoční dárek," žertoval po utkání Henrique.

Po třinácti zápasech ukončil svůj střelecký půst Radim Vrbata a svým dvanáctým gólem v sezoně přispěl k výhře Phoenixu na ledě Edmontonu 4:3. Český útočník naposledy skóroval 27. prosince proti San Jose.

Výsledky NHL: New Jersey - Washington 2:1, Edmonton - Phoenix 3:4, Florida - Colorado 2:3, Calgary - Nashville 5:4 po sam. nájezdech, Detroit - Montreal 4:1.