Aktualizováno 18.4. 2015 14:37
play off NHL má říz

Hokejisté jako divá ZVĚŘ! Rvali se jak v kleci, bylo z toho 132 minut

Zdroj: YouTube.com

Létaly rukavice a přilby, pršely údery pěstí. Druhé utkání série 1. kola bojů o Stanley Cup mezi Vancouverem a Calgary nabídlo bitku, která se nevidí každý den ani v NHL. A výsledek? Rozhodčí odměnili počínání hokejistů dohromady 132 trestnými minutami.

Do konce zápasu chybělo pouze 77 vteřin. Výsledek byl jasný, Vancouver vedl 4:1 a měl na dosah vyrovnání série na 1:1. Hra se odbývala zrovna před domácí brankou, když se hráči obou celků začali pošťuchovat. Jenže strkání dvou soupeřů se v mžiku změnilo v melu všech aktérů, kteří byli v tu chvíli na ledě.

Spontánně se utvořilo několik dvojic. Zatímco vancouverský Dorsett s Engellandem z Calgary zvolili boxerský souboj na vlastních nohou, Richardson se Stajanem odhodili rukavice a šli k ledu. Hokejisté se rvali jako zápasníci v kleci. Rozhodčí se dlouho marně snažili dostat situaci pod kontrolu.

Když se jim to ale podařilo, zúčastněným to spravedlivě spočítali. Největší nálož dostal Engelland, který stál u zrodu celé bitky. Jeho souboje odměnili hlavní arbitři hned třemi tresty do konce utkání a navrch přidali ještě dva pětiminutové a jeden dvouminutový. Sečteno a podtrženo, hokejista Calgary si do statistik zapsal 42 trestných minut.

To ale tvořilo pouze necelou třetinu účtu, který rozhodčí hráčům vystavili. Celkem totiž rozdali 132 trestných minut. Na pozápasové tiskové konferenci se zástupci obou týmů shodovali, že tvrdé boje jsou součástí play off. V neděli se Calgary s Vancouverem střetne potřetí. A ve hře možná budou znovu i pěsti.