Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2009 11:39

Hokejista Kane zatčen kvůli loupeži a útoku na taxikáře

Témata:

Dvacetiletý křídelní útočník týmu Chicago Blackhawks Patrick Kane byl společně se svým bratrancem zatčen v Buffalu kvůli loupeži a útoku na řidiče taxi.

Podle policejní zprávy, kterou cituje server americké televizní stanice ESPN, byl Kane společně se svým bratrancem vzat do vazby v pět hodin ráno za loupež a násilné chování vůči řidiči taxi.


Za jízdu oba muži zaplatili 15 dolarů, přičemž řidič taxi měl vrátit Kaneovi 20 centů, které ale neměl. Mladíci si tedy své peníze vzali zpět a řidiče napadli údery do tváře a hlavy. Mluvčí policie v Buffalu Michael DeGeorge řekl, že řidič utrpěl řezné rány v obličeji.


Stojíme za ním, zní hlasy z týmu


Hráčův agent Pat Brisson odmítl případ komentovat. Vedení Blackhawks Kaneovo obvinění intenzivně vnímá. "Patrick Kane je důležitou součástí naší organizace a lídr týmu. Stojíme za ním," řekl mluvčí Blackhawks Brandon Faber. "Protože stále ještě sbíráme k případu všechna fakta, bylo by ukvapené v tuto chvíli cokoli dále komentovat," uzavřel Faber.


Dvacetiletý Kane patří k důležitým článkům Jestřábů. V uplynulé sezoně odehrál za Chicago 80 utkání základní části, ve kterých zaznamenal celkem 70 bodů za 25 branek a 45 asistencí. V play-off pak nastoupil k šestnácti duelům a připsal si v nich 14 bodů. Kane byl jedničkou draftu v roce 2007, hned ve své první sezoně v NHL se zařadil k výrazným postavám Blackhawks. Po skončení ročníku v roce 2008 získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže.
 

tn.cz / Mediafax