video česká bitva

HERTL PROTI JÁGROVI! Souboj generací vyhrál mladík

Tomáš Hertl a Jaromír Jágr
Zdroj: Getty Images

České hokejové fanoušky zajímala v sobotu v noci jen jediná bitva. Poprvé se v NHL proti sobě postavili Jaromír Jágr a Tomáš Hertl. Jediný český gól dal ale Patrik Eliáš.

Hokejisté San José na svém ledě dokázali „Ďábly“ udolat. Už v první třetině si totiž vypracovali dvoubrankový náskok. Druhý gól připravil pro Kennedyho perfektní přihrávkou Martin Havlát.

U rozdílové branky si připsal asistenci Martin Havlát, který v předchozích šesti utkáních nebodoval a musí bojovat o své místo v sestavě. Jeho přihrávku zpoza branky zužitkoval Tyler Kennedy. "Vůbec nechápu, jak mě mohl vidět. Nemohl jsem si přát lepší spoluhráče. Veškerá pochvala patří jim," řekl autor vítězné trefy.

SJS - NJD 2:0, ASISTENCE MARTNA HAVLÁTA

Sharks dřeli, po zbytek utkání dokázali dobře bránit a Jágra nenechali ani jednou vystřelit na bránu. Nakonec inkasovali jen v oslabení. Na 1:2 snižoval 11 minut před koncem Patrik Eliáš.

"Zpočátku jsme měli problém, abychom je v našem pásmu dobře pokryli. Byli hodně pohybliví, aktivní a vypracovali si spoustu šancí. My jsme se postupem času zlepšovali a měli šance ve druhé i třetí třetině," řekl Eliáš. Jágr přišel o sérii tří zápasů, v nichž skóroval.

SJS - NJD 2:1, BRANKA PATRIKA ELIÁŠE

San José vyhrálo druhý zápas v řadě a udrželo se mezi nejlepšími čtyřmi týmy celé NHL. Devils naopak po třech vítězných zápasech padli a na pozice, zajišťující play off jim chybí jeden bod.

BOS - CAR 3:2, BRANKA DAVIDA KREJČÍHO

Mezi střelce se zapsali ale i další Češi. David Krejčí svým gólem v prodloužení rozhodl bitvu Bostonu a Caroliny.

"Měl jsem snadnou práci. Musel jsem jen trefit horní část odkryté branky," uvedl Krejčí, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Vladimír Sobotka odstartoval kanonádu St. Louis proti Dallasu. Blues nakonec vyhráli 6:1. Jednalo se o jeho 100. bod v NHL (30+70). Navíc se prezentoval i bitkou, v níž měl nad Richem Peverleym navrch.

Branka Tomáše Plekance pomohla Montrealu k vítězství 3:2 nad Pittsburghem.

Do sobotních zápasů zasáhli dva čeští brankáři a shodně si připsali prohru, i když předvedli spolehlivý výkon a inkasovali jen dvakrát. Marek Mazanec kryl 32 z 34 střel, ale jeho spoluhráči nedokázali překonat obranu New Yorku Rangers, a tak Nashville doma podlehl 0:2.

Ondřej Pavelec zneškodnil 33 střel a Winnipeg prohrál s Minnesotou 2:3 po samostatných nájezdech. U obou branek Jets, kteří dvakrát vedli o gól, figuroval Michael Frolík. Český útočník vstřelil úvodní gól zápasu a na druhý přihrál. "To jak jsme prohráli, je frustrující. Měli jsme to dobře rozjeté, měli jsme to dohrát. Přišli jsme o bod," řekl Pavelec.