Aktualizováno 18.2. 2011 10:52

HEMSKÝ řádil. Dvěma góly SESTŘELIL Montreal

Edmonton zdolal před vlastními diváky Montreal 4:1, dvěma góly přispěl k triumfu Oilers český útočník Aleš Hemský.

Šikovný křídelník se poprvé prosadil v 9. minutě. Po vyhraném buly se zmocnil puku, u mantinelu se zbavil Paciorettyho, elegantně si vybruslil do prostoru mezi kruhy a švihem pod víko poslal svůj celek do vedení. Jenže ve 25. minutě dorazil ve skrumáži kotouč za Chabibulinova záda Halpern a začínalo se od začátku. Rozhodnutí padlo v rozmezí 44. a 45. minuty, kdy Olejáři během patnácti sekund dvakrát udeřili. Nejprve skóroval Eberle a krátce nato upravil na 3:1 Jones. Poslední slovo měl Hemský, jenž do prázdné klece zpečetil triumf Edmontonu.

Zdroj: Nova Sport

Phoenix udolal na domácím ledě Atlantu 4:3, když vítězný gól zařídil Martin Hanzal. Trashers v Arizoně ještě nikdy nevyhráli, tentokrát však byli k úspěchu blízko. V prostřední periodě zásluhou Ladda a Peverleyho otočili nepříznivý stav. Coyotes ale v téže třetině opět překlopili výsledek na svoji stranu. Nejprve srovnal Korpikoski a šestadvacet sekund před druhou sirénou propálil Pavelce ranou z voleje Hanzal. Phoenix v závěrečné části těsný náskok již udržel a radoval se z šestého vítězství v řadě.

Martin Erat pomohl gólem a přihrávkou k výhře Nashvillu nad Vancouverem. Duelu kralovali oba brankáři až do 35. minuty. Poté Luongo nestačil na opakovaný pokus Erata, který zaznamenal svůj desátý zásah v sezoně. Vedoucí celek Západní konference ještě stačil odpovědět díky přesilovkové trefě Daniela Sedina. Hned o sedm sekund později ovšem vrátil Predátorům vedení Spaling a těsně před druhou přestávkou uklidnil domácí fanoušky Mike Fisher, jenž se po vytrejdování z Ottawy dočkal premiérového gólu v dresu Nashvillu.

NHL - výsledky z noci na pátek:

New York Islanders - Boston Bruins 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
Branky: 22. a 53. Tavares, 26. Bailey (MARTÍNEK) - 2. Wheeler, 8. Recchi, 10. Campbell, 21. KREJČÍ, 23. Seguin, 28. Lucic (KREJČÍ). Střely na branku: 37:34. Diváci: 12 478.

New York Rangers - Los Angeles Kings 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 25. Callahan, 47. Gáborík, 57. Anisimov, rozh. nájezd Zuccarello-Aasen - 6. a 58. Brown, 48. Greene. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 200.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Branky: 32. Hedman, 35. Downie - 15. a 52. Dacjuk (na druhou HUDLER), 7. Cleary, 37. Kronwall, 39. Abdelkader (KINDL), 59. Helm. Střely na branku: 40:31. Diváci: 20 849.

Nashville Predators - Vancouver Canucks 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 35. M. ERAT, 39. Spaling, 40. Fisher (M. ERAT) - 39. D. Sedin. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15 337.

Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 9. a 60. HEMSKÝ, 44. Eberle, 45. Jones - 25. Halpern (R. HAMRLÍK). Střely na branku: 28:37. Diváci: 16 839.

Phoenix Coyotes - Atlanta Trashers 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky: 4. Belanger, 12. Doan, 36. Korpikoski, 40. HANZAL - 6. Thorburn, 25. Ladd, 30. Peverley. Střely na branku: 32:36. Diváci: 10 576.

San Jose Sharks - Washington Capitals 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 19. Pavelski, 45. Clowe, 51. Heatley - 20. Ovečkin, 59. Bäckström. Střely na branku: 24:21. Diváci: 17 562.

2. Calgary 60 30 8 22 181:175 68
3. Minnesota 57 30 5 22 148:152 65

5. Dallas 58 31 6 21 162:166 68

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)