Publikováno 8. 11. 2010

Hemský přispěl v NHL dvěma asistencemi k výhře Edmontonu

V brance Washingtonu dostal před Michalem Neuvirthem přednost další talentovaný mladík Braden Holtby, který vychytal výhru Caps.

Český útočník Aleš Hemský přispěl dvěma přihrávkami k triumfu Edmontonu na ledě Chicaga, Blackhawks sice vedli po dvou třetinách 1:0, Oilers ale v závěrečné části zvrátili stav.

Jestřábi drželi nejtěsnější náskok až do 48. minuty, ve které ovšem hned dvakrát inkasovali. Olejářům stačilo pouhých čtrnáct sekund k tomu, aby otočili skóre. Nejprve se v přesilovce po přihrávce Hemského dostal puk až k Fosterovi, jenž z těžkého úhlu potrestal vyloučení Hjalmarssona. Vzápětí pak pardubický rodák rozjel akci, na jejímž konci překonal gólmana Crawforda útočník Sam Gagner.

V brance Washingtonu se místo Michala Neuvirtha objevil v duelu proti Philadelphii jedenadvacetiletý mladík Braden Holtby a počínal si statečně. Svému mužstvu vychytal výhru 3:2 v prodloužení, když zneškodnil třiadvacet pokusů Flyers. O dvoubodovém zisku pro Capitals rozhodl po devětadvaceti sekundách nastavení v početní výhodě Mike Green. Domácí celek tak zaznamenal již čtvrté vítězství za sebou.

Ve skvělé sérii pokračují hráči St. Louis. Do jejich klece se tentokrát místo Jaroslava Haláka postavil Ty Conklin a v Madison Square Garden nedovolil domácím Jezdcům rozvlnit síť. Hosté otevřeli skóre ve 26. minutě, kdy se trefil Steen. Rangers vyvinuli ve třetí třetině velký tlak. Na střely vyhráli 12:3, to jim ale nebylo nic platné. Do prázdné brány zpečetil triumf Blues opět Alexander Steen. Hokejisté St. Louis tak zaznamenali sedmé vítězství v řadě a upevnili si první místo v tabulce Centrální divize.

Divokou přestřelku viděli diváci v Anaheimu. Hned čtyřikrát dokázali Predátoři z Nashvillu srovnat stav a dramatický duel tak mířil do prodloužení. Necelé dvě sekundy před koncem normální hrací doby však naservíroval Ryan lahůdkový kotouč obránci Marovi, který k obrovské radosti domácích příznivců rozhodl o výhře Ducks.

NHL - výsledky z noci na pondělí:

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 3:2 po prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Fehr, 29. Sjomin, 61. Green - 10. Žerděv, 25. Leino. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18 398.

Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Pisani - 48. Foster (HEMSKÝ), 48. Gagner (HEMSKÝ). Střely na branku: 27:26. Diváci: 21 025.

New York Rangers - St. Louis Blues 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 26. a 60. Steen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17 376.

Anaheim Ducks - Nashville Predators 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
Branky: 11. a 51. S. Koivu, 1. Selänne, 41. Višňovský, 60. Mara - 3. Hörnqvist, 18. Sullivan, 47. Franson, 57. O´Reilly. Střely na branku: 37:24. Diváci: 13 520.