Publikováno 30. 3. 2011

Hamrlík překonal Pavelce a Montreal udolal Atlantu

Český obránce Montrealu Canadiens Roman Hamrlík se jedním gólem podílel na výhře 3:1 nad Atlantou, za kterou celý zápas odchytal Ondřej Pavelec.

Šestatřicetiletý rodák ze Zlína se trefil ve 13. minutě, kdy střelou z první propálil Pavelce mezi rukou a tělem. Puk se však zastavil u levé tyče a za čáru doklouzal po obrovském závaru v brankovišti. “Jestli jsem ten gól dal skutečně já, ani nevím. Před bránou bylo hrozně moc kluků,“ usmál se český zadák po utkání a dodal: “Hlavní jsou dva body. Oproti minulým zápasům jsme předvedli mnohem lepší výkon, který zvedne naše sebevědomí.“

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Hlavy nahoře mohou mít také hráči Caroliny, kteří svou stíhací jezdu za účastí v play-off myslí opravdu vážně. V úterý večer vyhráli na ledě druhého celku Východní konference, když zdolali Washington 3:2 po samostatných nájezdech. Domácím nepomohla ani přítomnost ruského snajpra Alexandra Ovečkina, který se vrátil do sestavy po třízápasové absenci zaviněné tajemným zraněním. “Když tři zápasy sedíte jen na tribuně, je to potom těžké. Ale každou minutu na ledě jsem se cítil lépe a lépe,“ prohlásil jeden z nejlepších útočníků na světě. V penaltovém rozstřelu však na brankáře Caroliny Cama Warda nevyzrál.

To forvard Phoenixu Radim Vrbata mířil při penaltách do černého a ukázkovým bekhendovým zakončením překonal gólmana Dallasu Kariho Lehtonena. I díky tomu vyhráli “Kojoti“ 2:1, obránce domácích Michal Rozsíval si připsal asistenci.

NHL - výsledky z noci na středu:

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Branky: 8. Upshall, 39. Vermette, rozh. nájezd Mayorov – 24. Booth, 48. Dadonov. Střely na branku: 32:31. Diváci: 11 670.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 13. Kovalev, 30. Kennedy- 16. Carter, 34. Hartnell, 35. Giroux, 46. a 49. Leino. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 335.

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky: 2. Phaneuf, 19. Boyce, 26. MacArthur, 34. Grabovski – 20. Vanek, 27. Pominville, 27. R. Niedermayer. Střely na branku: 35:31. Diváci: 19 483.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 2:3 SN (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky: 35. Sjomin, 38. Johansson – 23. Jokinen, 42. Skinner. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18 398.

Boston Bruins - Chicago Blackhawks 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Chara, 35. Boychuk, 46. Horton. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17 565.

Montreal Canadiens - Atlanta Trashers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 13. R. HAMRLÍK,14. Darche, 59. Kosticyn – 49. Antropov. Střely na branku: 31:28. Diváci: 21 273.

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 24. a 46. St. Louis, 28. a 52. Moore, 60. Stamkos – 51. Spezza, 56. M. MICHÁLEK (KUBA). Střely na branku: 31:33. Diváci: 16 626.

Nashville Predators - Vancouver Canucks 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 35. Fisher – 42. a 58. Burrows, 60. Rome. Střely na branku: 17:32. Diváci: 15 960.

St. Louis Blues - Minnesota Wild 2:3 SN (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. a 42. Stewart - 2. Nystrom, 44. Bouchard, rozh. nájezd Koivu. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 150.

Edmonton Oilers - Los Angele Kings 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26. a 35. Brown. Střely na branku: 32:33. Diváci: 16 839.

Phoenix Coyotes - Dallas Stars 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Schlemko (ROZSÍVAL), rozh. nájezd Whitney - 38. Benn. Střely na branku: 27:45. Diváci: 12 541.

10. Dallas 75 38 11 26 209:212 87
11. Minnesota 76 36 8 32 191:215 80
12. Columbus 76 34 11 31 203:232 79
13. St. Louis 76 34 10 32 214:222 78
14. Colorado 75 28 8 39 211:267 64
15. Edmonton 76 23 11 42 180:251 57

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů, na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí bez ohledu na počet bodů, do play off postupuje z každé konference osm týmů.)