Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2014 20:17
VIDEO chce další rekord

Gretzkého překonám! I kdybych měl hrát do sedmdesáti, vtipkoval Jágr

Zdroj: Nova.cz
Témata:

V dobré náladě hodnotil český hokejový útočník Jaromír Jágr z New Jersey překonání bývalého parťáka Maria Lemieuxe v historické tabulce produktivity NHL. Jeho přihrávka na Marka Židlického po buly, kterou vyhrál Travis Zajac, vedla k vítězné trefě v utkání s Floridou (2:1 v prodloužení).

Jednačtyřicetiletý kladenský odchovanec se osamostatnil na sedmém místě pořadí a pak si na oko brousil zuby i na rekord nedostižitelného Wayna Gretzkého.

 

Jágr má na kontě 1724 bodů za 694 branek a 1030 asistencí ve 1437 zápasech, Lemieux v pouhých 915 utkáních nasbíral 1723 bodů za 690 gólů a 1033 přihrávek. "Bylo to těžké to dokázat. Velcí hráči mají magická čísla. Je těžké překonat takové osobnosti a jejich rekordy," řekl Jágr na oficiálních stránkách klubu.

 

 

V úterý při vyrovnání Lemieuxovy bilance Jágrovi náladu pokazila porážka s Philadelphiíi 2:3 v prodloužení a po ztrátě důležitého bodu v boji o play off nechtěl zápis do dějin rozebírat. Jde mu hlavně o úspěch týmu. "Nevím, jestli mi věříte, ale já se tím nezabývám," potvrdil při otázce na šance dostihnout šestého Steva Yzermana, na něhož aktuálně ztrácí 31 bodů.

 

Přestože Jágr v únoru oslaví dvaačtyřicáté narozeniny, je s 35 body aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Kanadské bodování Devils vede suverénně o 11 bodů před zraněným Patrikem Eliášem, který odehrál o 11 zápasů méně.

 

Pokud mu vydrží současná forma, mohl by v příští sezoně útočit i na hranici 1800 bodů. Tu překonali jen Gretzky (2857 bodů), Mark Messier (1887) a Gordie Howe (1850). Útočit by tak mohl i na pátého Marcela Dionnea (1771) a čtvrtého Rona Francise (1798).


 

"Nepřemýšlím, že bych končil. Chci hrát co nejdéle. Věřím, že dokud se mi budou vyhýbat zranění, tak můžu (NHL) hrát," podotkl Jágr. Na otázku, zda bude hrát do sedmdesáti, aby překonal Gretzkého, Jágr opět vtipkoval. "Pravděpodobně. Jestli to může někdo dokázat, tak jsem to já," smál se Jágr.

 

Pobavila i oslava vítězné branky Marka Židlického, který odjel do středního pásma, políbil si ruku a pokynul divákům, zatímco k němu přijížděli radující se spoluhráči.
 

ČTK