Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 12. 2010

Eliáše uvěznila v autě sněhová kalamita, živel jej propustil až po 8 hodinách

Patrik Eliáš
Zdroj: Mediafax
Patrik Eliáš. Archivní foto
Témata:

Kvůli sněhové kalamitě musel hokejista Patrik Eliáš z New Jersey cestou ze zápasu přenocovat v autě na uzavřené dálnici. Se spoluhráčem Travisem Zajacem strávili nedobrovolně v Eliášově vozu osm hodin.

Nemilá příhoda potkala oba hokejisty po nedělní porážce 1:4 s Torontem. Eliáš nechal celou noc běžet motor a zapnuté topení. Nějaký čas hráči prospali, ráno je vzbudili policisté ťukající na okno.
    

"Nic moc jsme nedělali. Jen jsme tam naštvaní seděli, poslouchali rádio. Párkrát se mi povedlo zabrat," vykládal Eliáš. "
    

Společnost byla fajn, ale ta situace byla hrozná," řekl Zajac. "U nás doma ve Winnipegu by se to nestalo. Tam kvůli troše sněhu nezavřou celý stát," komentoval kanadský útočník sněhovou bouři v New Jersey, během níž napadlo zhruba půl metru sněhu.
    

Domů se dostali kolem půl osmé ráno, za pár hodin už museli znovu na trénink. Potíže cestou domů ze zápasu měli i další hráči, Jason Arnott se dostal do postele ve čtyři hodiny ráno.

Zkušený brankář Martin Brodeur se dopravním problémům vyhnul a žertem to přičítal svému třináctiletému působení v New Jersey. "Já jsem tady veterán. Vím, kudy to objet," vtipkoval kanadský gólman.

tn.cz / ČTK