POTŘEBNÉ VÍTĚZSTVÍ

Ďáblové z New Jersey zvládli veledůležitou bitvu! Židlický asistoval, Eliáš nedohrál

židlický
Zdroj: isifa.com

Obránce Marek Židlický přihrál v pátečním utkání NHL na vítězný gól New Jersey, kteří v přímém souboji o postup do play off porazili Washington 2:1.

Devils tak vystřídali svého soupeře na 10. místě tabulky Východní konference a ztrácejí tři body na osmý Columbus, který gólem čtyři sekundy před koncem třetí třetiny prohrál 3:4 s Chicagem.

"Ďáblové" prohrávali od 11. minuty 0:1 po trefě Alexandra Ovečkina, který se 49 góly vládne ligové tabulce střelců. O vyrovnání se postaral v polovině druhé třetiny Tuomo Ruutu, nerozhodný stav pak zlomil v 56. minutě Ryan Carter, který se po Židlického přihrávce prosmýkl do útočného pásma a střelou švihem z mezikruží překonal brankáře Jaroslava Haláka.

Devils dohrávali utkání jen s osmi útočníky, když v průběhu večera odstoupili postupně ze hry Patrik Eliáš, Adam Henrique a Jacob Josefson. Jaromír Jágr tak odehrál nejvíce minut za celou sezonu, když na ledě strávil 25 minut a 28 sekund.

V sedmi pátečních zápasech se z českých hokejistů prosadil střelecky pouze Aleš Hemský. I díky jeho 12. gólu v sezoně vedla Ottawa nad Montrealem po šesti minutách už 3:0, nakonec však Senators kanadské derby prohráli 4:7. Na jeden gól vítězů přihrál Tomáš Plekanec.

Další důležitý bod v honbě za postupem do vyřazovacích bojů ztratili hokejisté Phoenixu, kteří podlehli Edmontonu 2:3 po nájezdech. "Kojoti" přitom sahali v základní hrací době po vítězství, jenže v poslední minutě přišli o vedení 2:1 po chybě brankáře Thomase Greisse, který tak dlouho váhal s rozehrávkou u zadního mantinelu, až přišel o puk a Sam Gagner pohodlně vyrovnal do prázdné branky. Stejný hráč pak rozhodl i penaltový rozstřel, v němž byl jediným úspěšným střelcem.