VIDEO česká stopa v nhl

Čtyři české góly v NHL! Hertl, Hemský, Plekanec i Fleischmann pálili do černého

Tomáš Hertl slaví svůj 14. gól v NHL
Zdroj: Getty Images

Tomáš Hertl dal coby nováček už svůj 14. gól v NHL. Nakonec ale jen korigoval vysokou prohru San José s Crosbyho Pittsburghem. Ze svých gólů tak měli daleko větší radost Tomáš Plekanec, Aleš Hemský a také Tomáš Fleischmann.

Tomáš Fleischmann protrhl své střelecké trápení po čtrnácti zápasech bez gólu. V utkání Floridy nad Winnipegem jednou trefou a asistencí přispěl na výhře 5:2.

GÓL TOMÁŠE FLEISCHMANNA

Fleischmann, jenž byl v posledních dvou sezonách nejlepším střelcem "Panterů", se prosadil ve 38. minutě, kdy pohotovou dorážkou překonal krajana Ondřeje Pavelce a zvýšil vedení svého týmu na 3:1. Devětadvacetiletý rodák z Kopřivnice si tak připsal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Gól a asistenci zaznamenal ve čtvrtek také Aleš Hemský a podílel se na kanonádě Edmontonu, který rozstřílel Colorado 8:2. Hlavní zásluhu na vysokém vítězství měl Taylor Hall, jenž vstřelil hattrick.

GÓL ALEŠE HEMSKÉHO

Střeleckou formu potvrdil Tomáš Plekanec, který skóroval ve třetím z uplynulých pěti zápasů a pomohl Montrealu k výhře nad Bostonem 2:1. Reprezentační kapitán ve 30. minutě svým desátým gólem v sezoně vyrovnával na 1:1, vítěznou trefu obstaral o 8 minut později Max Pacioretty, který se prosadil podeváté z posledních devíti zápasů.

GÓL TOMÁŠE PLEKANCE

Svůj čtrnáctý gól v sezoně oslavil nováček Tomáš Hertl. Tentokrát z něho ale nemohl mít příliš radost, protože pouze zmírnil porážku San Jose v Pittsburghu 1:5.

GÓL TOMÁŠE HERTLA

Velé pocty se dostalo mladíkovi Ondřejovi Palátovi, který při zranění Stevena Stamkose nastoupil v jedno formaci s hvězdným Martinem St. Louisem. Český forvard příležitosti náležitě využil a dvakrát svému slavném spoluhráči nahrával na gól. Tampa i díky jeho příspěvku porazila Ottawu 3:1.

Smolný večer prožil také brankář Marek Mazanec, který v duelu s Carolinou inkasoval čtyři góly a po dvou třetinách předčasně střídal. Jeho Nashville nakonec prohrál 2:5.