Aktualizováno 23.5. 2009 13:47

Chicago v prodloužení udolalo Detroit, Havlát zápas nedohrál. VIDEA

Hokejisté Chicaga porazili ve třetím finálovém utkání Západní konference NHL Detroit 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:2.

Český útočník Red Wings Jiří Hudler prorokoval, že jeho tým bude v United Centru čekat pořádný blázinec, což se potvrdilo. Jestřábi vedli na začátku druhé třetiny už 3:0 a v tu dobu asi nikdo nepochyboval, že si ve finále Západní konference připíší první vítězství.

To se sice stalo, ale z jasného zápasu se však zrodilo pořádné drama.

Video z utkání můžete zhlédnout ZDE:

Havláta brutálně "odstranil" Kronwall

Úvodní dvacetiminutovka byla jasně v režii domácího týmu. Ten podle očekávání na Detroit vlétl a v 9. minutě se ujal vedení, když se prosadil kanonýr Sharp. O minutu později bylo ve svatostánku Blackhawks ještě veseleji. Po chytré nahrávce Havláta doslova protlačil puk za brankovou čáru Andrew Ladd.

Tato akce byla bohužel posledním významným počinem Havláta v zápase. Švédský obránce Niklas Kronwall si na rodáka z Mladé Boleslavi počíhal u mantinelu a loktem ho tvrdě srazil k zemi. Český hokejista měl hlavu skloněnou k ledu, takže se tomutu likvidačnímu zákroku nemohl nijak bránit.

Po střetu zamířil Havlát rovnou do kabin a na ledě už se neobjevil. Ostatně stejně jako Kronwall, jenž byl vyloučen do konce utkání.

Střely z dálky a bezmocný Chabibulin

Druhá třetina vyšla mnohem lépe hostům, kteří na jejím začátku paradoxně inkasovali - Keithovu střelu tečoval za záda brankáře Osgooda forvard Sammy Pahlsson. Detroitu ale stačilo posledních pět minut druhého dějství, aby vyrovnal. A všechny jeho góly padly po střelách od modré čáry!

Podívejte se, jak utkání hodnotil Jiří Hudler:

Nejprve se ve 35. minutě prosadil kapitán Nicklas Lidström, jehož ránu tečoval do protipohybu brankáře jeden ze clonících beků Chicaga, o chvíli později se ujal i pokus zadáka Briana Rafalskiho. V poslední minutě druhé části pak na 3:3 srovnal Jonathan Ericsson. Jeho střele hodně pomohl do sítě i stínící spoluhráč Holmström, přes něhož brankář Chabibulin téměř nic neviděl.

Rozhodl střelec Sharp

Jelikož ve třetí třetině, ve které se do domácí klece postavil golman Christobal Huet, branka nepadla, o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V jeho druhé minutě se do odkryté brány trefil útočník Patrick Sharp a Chicago si tak připsalo první vítězství v sérii.

Chicago si doma poradilo s Detroitem
Zdroj: TN.cz

Čtvrté utkání finále Západní konference je na programu v neděli večer, Chicago v něm bude usilovat o vyrovnání stavu zápasů na 2:2.

Výsledek NHL, finále Západní konference:

Chicago - Detroit 4:3 po prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0), stav série: 1:2.
Branky: 9. a 62. Sharp, 10. Ladd (HAVLÁT), 21. Pahlsson - 35. Lidström, 38. Rafalski, 40. Ericsson. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:30. Diváci: 22 678 (United Center). Hvězdy utkání: 1. Sharp, 2. Bolland (oba Chic.), 3. Stuart (Det.).