Publikováno 19. 4. 2011

Boston v sérii s Montrealem konečně vyhrál, gólem k tomu přispěl Krejčí

Montreal nevyužil domácího prostředí, v němž podlehl Bostonu 2:4, hosté i díky trefě Davida Krejčího snížili stav série na 1:2 na zápasy.

Montreal vyhrál úvodní dva duely na ledě soupeře a v domácím prostředí chtěl udělat třetí krok k postupu mezi osm nejlepších týmů. Jenže už ve 23. minutě vedl Boston 3:0.

Skóre otevřel David Krejčí, za Bruins nastoupil i jejich kapitán Chára, který poslední utkání nehrál kvůli dehydrataci. Slovenský obr byl opět platný, když si připsal jednu asistenci.

Montreal se přesto nevzdal a Tomáš Plekanec snížil ve 45. minutě na 2:3, ale domácím už se nepovedlo vyrovnat. Naopak sami v závěru ještě jednou inkasovali.

Trenér Philadelphie Laviolette dal důvěru v bráně Flyers Boucherovi, který si připsal na ledě Buffala 35 úspěšných zákroků a byl strůjcem druhého vítězství v sérii. Hosté vyhráli 4:2, jejich rozhodující branku vstřelil v 37. minutě Žerděv.

Ani dvě trefy St. Louise nestačily Tampě k tomu, aby před vlastními fanoušky porazila Pittsburgh. Hosté brzy získali dvoubrankový náskok, o který přišli ve 43. minutě. Na druhý zásah St. Louise ale zareagoval po 31 vteřinách Kennedy a zajistil týmu Penguins druhý úspěch v sérii.

Jediné vítězství schází k postupu hokejistům Detroitu, kteří po dvou domácích výhrách uspěli i na ledě Phoenixu. Na vítěznou trefu Filppuly nahrál český útočník Jiří Hudler, domácím nestačily k první výhře v sérii ani dva přesilovkové zásahy. U jednoho z nich asistoval forvard Radim Vrbata.

Stanleyův pohár, 1. kolo:

Východní konference:

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) - stav série 1:2
Branky: 12. Stafford, 39. Gerbe - 5. Carter, 23. Briere, 37. Žerděv, 60. Timonen. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 690.
Brankáři: Miller - Boucher.

Montreal Canadiens - Boston Bruins 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) - stav série 2:1
Branky: 28. A Kosticyn (HAMRLÍK), 45. PLEKANEC - 4. KREJČÍ, 15. Horton, 23. Peverley, 60. Kelly. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21 273.
Brankáři: Thomas - Price.
Čeští hráči: TOMÁŠ KABERLE (BOS): odehraný čas 16:08, plus/minus +1, 1 střela, DAVID KREJČÍ (BOS): odehraný čas 17:48, plus/minus 0, 2 střely, 2 trestné minuty - ROMAN HAMRLÍK (MTL): odehraný čas 20:31, plus/minus +2, TOMÁŠ PLEKANEC (MTL): odehraný čas 19:17, plus/minus 0, 5 střel, JAROSLAV ŠPAČEK (MTL): odehraný čas 16:18, plus/minus -2, 1 střela.

Tampa Bay Lightning- Pittsburgh Penguins 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) - stav série 1:2
Branky: 16. a 43. St. Louis - 6. Talbot, 7. Asham, 43. Kennedy. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20 545.
Brankáři: Roloson - M. - A. Fleury.
Čeští hráči: PAVEL KUBINA: odehraný čas 15:44, plus/minus -2 - ZBYNĚK MICHÁLEK (PIT): odehraný čas 27:27, plus/minus +1, 5 střel

Západní konference:

Phoenix - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) - stav série 0:3
Branky: 32. Schlemko, 53. R. Whitney (VRBATA) - 2. Salej, 3. D. Miller, 23. Filppula (HUDLER), 41. Franzén. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17 130.
Brankáři: Bryzgalov - Howard.
Čeští hráči: MARTIN HANZAL (PHX): odehraný čas 18:33, plus/minus -1, 2 trestné minuty, ROSTISLAV KLESLA (PHX) odehraný čas 20:12, plus/minus 0, 2 střely, MICHAL ROZSÍVAL (PHX) odehraný čas 18:49, plus/minus -1, RADIM VRBATA (PHX) odehraný čas 18:34, plus/minus -1, 2 střely - JIŘÍ HUDLER (DET): odehraný čas 11:19, plus/minus +2.