HOKEJOVÁ NHL

Boston s Krejčím zdolal Pittsburgh a posunul se do postupové osmičky

David Krejčí
Zdroj: isifa.com

Hokejový útočník David Krejčí přispěl gólovou přihrávkou k vítězství Bostonu nad Pittsburghem 3:2 v prodloužení. Díky triumfu se Boston posunul do postupové osmičky do play off.

Do zápasu na ledě Pittsburghu vstoupili lépe domácí. Malkin našel přihrávkou zpoza branky Beneta, který si nic nedělal z přítomnosti obrovitého Slováka Cháry a poslal Penguins do vedení. Chára byl i u dalšího gólu, tentokrát se ale o něho sám postaral.

Krejčí rozjel akci, na jejímž konci byl právě slovenský obránce, který tvrdou ránou srovnal v závěru první části na 1:1. Po trefě Bergerona z druhé třetiny už Boston vedl. Hned v úvodu té třetí ale srovnal Malkin.

Zápas skončil v základní hrací době 2:2 a Bruins už se pomalu třásli. Jejich poslední tři zápasy, které skončili prodloužením nebo penaltami prohráli. Tuto sérii ale zlomil Bergeron, který v prodloužení rozhodl tečí o vítězství Bostonu 3:2.