Aktualizováno 24.12. 2010 08:50

BOMBA: Špaček "bejčil" a dvěma body urval výhru Montrealu

Český hokejista Jaroslav Špaček sehrál klíčovou úlohu při vítězství Montrealu 3:2 na ledě Caroliny.

Šestatřicetiletý obránce přispěl v předvánočním utkání NHL k úspěchu Canadiens dvěma přihrávkami, navíc pro tým vybojoval pět minut dlouhou přesilovou hru, když se stal terčem ataku Erika Colea. V následné početní převaze Montreal dvěma brankami otočil z 1:2 na konečných 3:2.

Nešťastný incident se odehrál ve 36. minutě, kdy Špaček nahazoval kotouč od červené čáry do útočného pásma a Cole ho v prostroru u střídaček tvrdě narazil na hrazení. Český obránce chvíli ležel po nešetrném zákroku otřesený, ale stačil se zapojit už do pětiminutové přesilové hry a připsal si i asistenci u vítězné branky. Jednu přihrávku v utkání zaznamenal i Roman Hamrlík a Tomáš Plekanec.

Crosby opět bodoval, sérii už táhne 23 zápasů

Sidney Crosby, kapitán Pittsburghu, natáhl proti Washingtonu svou bodovou sérii na 23 utkání, když si proti týmu další hvězdy Alexandra Ovečkina připsal při vítězství 3:2 gól a přihrávku.

V očekávaném souboji hvězd měl jasně navrch Sidney Crosby, který povedenou tečí dostal Penguins do vedení už ve 4. minutě a to znamenalo, že jeho 29. gól v sezoně prodloužil jeho bodovou sérii na 23 utkání. Na začátku třetí třetiny ještě asistoval na gólu Kunitze a celkově už má na kontě 60 bodů. V samostatných nájezdech sice Crosbyho zastavil český brankář Washingtonu Michal Neuvirth, ale v sedmé sérii rozhodl střelou švihem nad Neuvirthovu lapačku Pascal Dupuis.

Pavelec body nevychytal, Vokoun ano

Ondřej Pavelec v brance Atlanty nezabránil porážce v Bostonu 1:4, i když pochytal 32 střel. Zato Tomáš Vokoun v brance Floridy se činil. K výhře 4:3 na ledě Buffala pomohl 45 úspěšnými zákroky.

Trápení i po výměně trenéra Johna MacLeana prožívají New Jersey Devils. Staronový kouč Jacques Lemaire z mizérie nepomohl a ďáblové v derby prohráli s NY Islanders ostudně 1:5. Na jediném gólu New Jersey se asistencí podílel Patrik Eliáš.

Tampa porazila NY Rangers 4:3 po samostatných nájezdech až v 11. sérii, kdy se prosadil Ryan Malone. Na jednom gólu vítězů se přihrávkou podílel obránce Pavel Kubina.

Vítězný gól Ottawy v utkání v Nashvillu připravila přihrávkami česká dvojice Milan Michálek – Filip Kuba. Jednou přihrávkou se na výhře Minnesoty v Coloradu podílel obránce Marek Židlický.

NHL - výsledky z noci na pátek:

Boston Bruins – Atlanta Thrashers 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. a 45. S. Thornton, 3. Bergeron, 25. Ryder – 29. Byfuglien. Střely na branku: 36:27. Diváci: 17 565.

Buffalo Sabres – Florida Panthers 3:4 (0:3, 3:0, 0:1)
Branky: 26. a 33. Leopold, 29. Pominville – 2. a 14. Higgins, 13. Weiss (MICH. FROLÍK), 55. Garrison. Střely na branku: 48:29. Diváci: 18 690.

New Jersey Devils – New York Islanders 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Zajac (ELIÁŠ) – 4. a 6. Bailey, 11. Tavares, 31. F. Neilsen, 44. Comeau. Střely na branku: 35:14. Diváci: 13 312.

New York Rangers – Tampa Bay Lightning 3:4 po sam. náj. (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 12. Fedotěnko, 12. Frolov, 52. Stepan – 2. St. Louis, 19. Stamkos, 35. Lecavalier (KUBINA), rozh. náj. Malone. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18 200.

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 34. M. Green, 55. Knuble – 4. Crosby, 41. Kunitz, rozh. náj. Dupuis. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 398.

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Branky: 22. LaRose, 36. E. Cole – 25. Gomez (R. HAMRLÍK, ŠPAČEK), 37. A. Kosticyn (PLEKANEC), 39. Picard (ŠPAČEK). Střely na branku: 24:29. Diváci: 16 981.

Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)
Branky: 36. a 50. Umberger (na druhou J. VORÁČEK), 53. Sestito – 14. a 47. Torres, 10. A. Burrows, 13. Ehrhoff, 25. D. Sedin, 29. Kesler, 33. H. Sedin. Střely na branku: 27:30. Diváci: 12 159.

St. Louis Blues – Detroit Red Wings 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky: 15. a 19. P. Berglung, 14. E. Johnson (SOBOTKA), 26. D´Agostini – 14. Franzén, 32. N. Lidström, 37. Eaves. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19 150.

Nashville Predators – Ottawa Senators 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 28. Goc – 10. Kovaljov, 25. N. Foligno (M. MICHÁLEK, KUBA). Střely na branku: 26:30. Diváci: 17 113.

Dallas Stars – Calgary Flames 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 18. Ribeiro, 43. Morrow – 59. a rozh. náj. Tanguay, 12. Babčuk. Střely na branku: 16:34. Diváci: 15 520.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 11. D. Jones – 10. a 17. M. Cullen (na druhou ŽIDLICKÝ), 23. Brunette. Střely na branku: 37:32. Diváci: 16 323.

Los Angeles Kings – Edmonton Oilers 3:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 29. J. Williams, 45. J. Johnson, rozh. náj. Stoll – 22. T. Hall, 45. J. - F. Jacques. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18 118.

San Jose Sharks – Phoenix Coyotes 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 43. a 53. Marleau, 30. D. Boyle, 32. J. Thornton – 28. R. Whitney. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17 562.

2. Colorado 35 19 4 12 122:113 42
3. Minnesota 33 16 4 13 82:92 36

5. Phoenix 33 15 7 11 90:97 37

Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)