Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2010

Augusta: Čekal jsem, že se k Jágrovi někdo přidá

Malý důraz v koncovce byl podle bývalého reprezentačního kouče Josefa Augusty hlavní příčinou překvapivé porážky českých hokejistů s Norskem 2:3 na světovém šampionátu v Německu.

Augusta zároveň ocenil výkon střelce obou českých gólů Jaromíra Jágra, k němuž se však nikdo z dalších útočníků nepřiblížil.
 

Více čekal od Voráčka i Červenky
 

Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky prohráli i přes drtivou střeleckou převahu v průběhu celého zápasu; na střely vyhráli jasně 46:15. "Prohrát s Norskem je samozřejmě špatné," řekl Augusta ČTK. "Měli jsme tam hodně střel, ale dost jich šlo vedle nebo byly z dost obtížných dorážek."
 

Augusta litoval především úvodu zápasu. "Tam to chtělo gólově zužitkovat, ale hráči byli málo důrazní v zakončení," prohlásil. "Ukazuje se, jakou sílu v koncovce stále má Jarda Jágr, proč byl tak velkým hráčem a proč je stále tak platný na mezinárodním poli," ocenil Augusta výkon osmatřicetileté hvězdy českého výběru.
 


 

Čekal však, že se k Jágrovi během utkání přidají další hráči. "Trošku jsem si myslel, že by mohl především Voráček, má na to určitě parametry. Je však vidět, že se ještě potýká s širším kluzištěm," řekl na adresu hráče Columbusu. Více očekával také od dalšího útočníka Romana Červenky. "Zatím se moc neprosadil, musí přidat. Jeho výkony zatím nekorespondují s jeho suverenitou v extralize," doplnil Augusta.
 

"Žehral na málo síly!"
 

Norové se radovali ze tří bodů, přestože předvedli očekávanou taktiku, kterou v duelech s českým týmem praktikují po mnoho let. Vycházeli z výborné defenzivy, hráli obětavě a disciplinovaně a spoléhali na rychlé protiútoky.
 

"Hrálo se na jednu branku, ale my dali jen dva góly v přesilovkách. Ve hře pět na pět jsme neuspěli, tam je třeba hrát více silově. Norové mají dobré brejky, výbornou obranu, ale jinak už toho příliš nepředvedli. I to jim však stačilo," prohlásil kouč, jenž získal s národním celkem dvakrát titul mistra světa.
 

Český tým však po nepovedeném utkání nechce zatracovat. "Možná bude lepší, až budeme hrát z obrany na protiútok zase my, třeba hned příště proti Švédům, kdy určitě nebudeme favoritem. Ten tým udělal velice dobrý výsledek na Švédských hrách, takže svoji kvalitu určitě má," připomněl povedený poslední turnaj série Euro Hockey Tour.

ČTK