Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2012 16:27
trable v rusku

Štěpánek je z formy, v Petrohradu klesnul na pozici trojky

Jakub Štěpánek
Zdroj: Mediafax
Jakub Štěpánek
Témata:

Hokejový brankář Jakub Štěpánek prožívá zlé časy. Úvod sezony ho nezastihl v optimálním rozpoložení, a tak je momentálně pro ruský Petrohrad až brankářem číslo tři.

Štěpánek přitom začal ročník KHL v roli týmové jedničky, vůbec se mu ale nedařilo. Ve čtyřech utkáních obdržel třináct gólů, a když klub přivedl během výluky v NHL hvězdného Sergeje Bobrovského, český brankář spadl na pozici trojky. Přednost před ním dostává i talentovaný Ivannikov.
 

“Jakub nyní trénuje s rezervním týmem. Jeho forma prostě není taková, aby se probil mezi první dva gólmany,“ vysvětlil na tiskové konferenci trenér SKA Miloš Říha, proč Štěpánek nepřiletěl s týmem k sobotnímu utkání na ledě pražského Lva.

 


 

Co přesně ovšem tkví ve slabé výkonnosti exvítkovického čahouna, je trochu záhada. “O gólmanech nikdy nemluvím nějak špatně. Když ale chytal, mužstvu se nedařilo, nevěřilo si. Kuba předvedl dva výborné zákroky, jenže pak udělal dvě chyby a my jsem prohráli. Jeho konkurenti vykazují mnohem lepší formu,“ má jasno náročný kouč.
 

Sám Štěpánek prý nese celou situaci hodně těžce, jeho dny v klubu jsou zřejmě sečteny. Svým odchodem by totiž uvolnil místo pro dalšího cizince, což by se Petrohradu vzhledem k situaci v zámoří určitě hodilo. “S Kubou jsem mluvil, vím, že teď musí trpět. Ale realita je holt taková. Říkal jsem mu, že musí být trpělivý a pracovat, aby byl připravený, až dostane šanci,“ prohodil Říha diplomaticky.
 

Při otázce na Štěpánkovu výměnu se však trochu kroutil. “O tom nechci nyní mluvit. Ale odpovím tak, že Kuba se na trejd neptal. On ne,“ naznačil Říha, že tlak zřejmě vyvíjí vedení klubu. Vedle sedící generální manažer Petrohradu Alexej Kasatonov ale zůstal tajemný jako hrad v Karpatech. “Pro dnešní den je Štěpánek naším hráčem. Víc není co komentovat,“ smetl téma ze stolu.

tn.cz / hum