Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.9. 2011 11:29

ŠOKUJÍCÍ SVĚDECTVÍ! Popálený Galimov VYŠEL Z TROSEK PO SVÝCH!

Témata:

Neuvěřitelné svědectví dnes přinesl ruský tisk. Několik záchranářů potvrdilo, že na 80 procentech těla popálený ruský hráč Alexander Galimov odešel z trosek havarovaného letadla po vlastních nohou.

Ruský hokejista Alexandr Galimov, který přežil havárii letounu u Jaroslavle, vyšel z trosek po vlastních nohou. Píše to v pátek agentura RIA Novosti, která cituje policistu - záchranáře.

 

"Mysleli jsme si, že je to rybář, pak jsme zjistili, že je to člověk z letadla"

 

Alexander Galimov s palubním technikem Alexandrem Sizovem jako jediní přežili středeční pád letadla Jak-42, v jehož troskách zahynuli téměř všichni hokejisté týmu KHL Lokomotiv Jaroslavl, mezi nimi Češi Jan Marek, Karek Rachůnek a Josef Vašíček. Policejní důstojník, který dorazil na místo havárie, vypověděl, že Galimova zaznamenali ve vodě mezi troskami. "Na břehu a v řece ležely hořící trosky letadla. Jeden muž se brodil vodou ke břehu. Nejdříve jsme si mysleli, že to je nějaký rybář. Pak jsme ale zjistili, že to je člověk z letadla," cituje RIA policistu Dmitrije Konopleva.

 

Podívejte se na převoz popáleného Galimova do nemocnice:

 

 

"Byl popálený. Báli jsme se ho dotknout. Pak jsme ho ale popadli za lokty a zápěstí a vytáhli do člunu... Celý se třásl, říkal, že mu je zima. Zabalili jsme ho do deky," líčil policista.

 

Galimova se Sizovem poté převezli do popáleninového centra v Moskvě. Galimov má popáleniny na 80 až 90 procentech těla. RIA v pátek informuje, že stav obou mužů, kteří letecké neštěstí přežili, se do pátečního rána nezměnil. Jsou udržováni v umělém spánku. "Jejich stav zůstává extrémně kritický," řekl agentuře představitel ministerstva zdravotnictví.

 

Mezi tím se ale Galimov probral a mluvil s otcem. Jeho stav je ale nadále kritický, neboť pro pacienty s takovým rozsahem popálenin bývá nejhorší třetí a čtvrtý den. "Byl to nejtemnější den v historii našeho sportu," řekl o havárii šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel.

tn.cz / Mediafax