Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 4. 2011

RŮŽIČKA o Omsku: Kdybych myslel na PRACHY, už sedím v letadle

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Témata:

Uznávaný hokejový kouč Vladimír Růžička by po jedenácti letech mohl opustit pražskou Slavii a zamířit do ruského Avangardu Omsk, který mu nabízí královské podmínky.

Pro Růžičku je ale pražský klub velkou srdeční záležitostí a stále není rozhodnut, zda nabídku přijme.
 

Avangard má o Růžičku eminentní zájem a doufá, že by jeho příchodem přesvědčil k setrvání v týmu i hvězdné útočníky Jaromíra Jágra s Romanem Červenkou. Kapitán olympijských vítězů z Nagana a dvojnásobný zlatý trenér z mistrovství světa však Rusům ještě nekývnul. "Stále váhám, nabídka mi přišla v úterý večer a všechno je to strašně narychlo. Jistě ale vím, že na prvním místě je pro mě Slavia," prohlásil Růžička v rozhovoru pro agenturu Mediafax.
 

Lákadel je mnoho. Růžička by si vybral hráče
 

Nicméně připouští, že vábení ze Sibiře je hodně silné. "Těch lákadel je tam hned několik. Mohl bych si vybrat hráče, jaké bych chtěl, dostal bych tříletý kontrakt a samozřejmě i zcela jiné finanční podmínky, než mám na Slavii. Tam jsem naprosto spokojený, ale nabídka Omsku je holt úplně někde jinde. Ovšem na tohle koukám až jako poslední. Kdyby to tak nebylo, už dávno sedím v letadle," usmál se zkušený kouč.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Ten by si do Omsku mohl vzít i svého asistenta a v tom případě by sáhnul po Jiřím Čelanském, s nímž spolupracuje už ve Slavii. Jinak by ale pražský klub neoslaboval, ba naopak. "Kdybych opravdu odešel, určitě bych se snažil o to, aby někteří hokejisté Omsku hráli za Slavii. Nadále by je platil Avangard, ale působili by v Praze," má jasno Růžička.
 

Slavia je srdeční záležitost
 

I když to přímo nepotvrdil, z jeho závěrečných slov vyplynulo, že je zatím spíše nakloněn variantě zůstat. "Trénovat Jardu Jágra s Romanem Červenkou by zajímalo asi každého, ale já nikdy nebyl takový, abych od něčeho utíkal. Ve Slavii vystupuji také jako manažer a spolumajitel, dělám tady skoro všechno. To rozhodování je prostě hrozně těžké. Kdyby oslovili Vláďu Růžičku čistě jako trenéra, byla by ta situace jiná," uzavřel charismatický kouč, který se Slavií ani jednou nechyběl v play-off a dvakrát ji dovedl až k titulu.

Mediafax