Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 10. 2011

Rodinám hokejistů z Jaroslavle bude vyplaceno pojistné 98 milionů rublů

Témata:

Ruská pojišťovna SOGAZ bude postupně vyplácet pojistné částky pozůstalým po obětech zářijové letecké katastrofy poblíž letiště Tunošna v Jaroslavli.

Během havárie zahynul kompletní kádr hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl včetně tří českých hráčů.
 

Celkem bude vyplacena suma 98 milionů rublů (zhruba 58 milionů korun). "Pojišťovací skupina SOGAZ pokračuje ve vyplácení pojistného pozůstalým po tragicky zesnulých hráčích Lokomotivu Jaroslavl," stojí v pondělním oficiálním prohlášení společnosti.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Prezident Kontinentální hokejové ligy (KHL) Alexandr Medvěděv se už nechal slyšet, že doufá, že pojistné bude vyplaceno v maximální možné výši. Ruská média uvádějí, že od vedení Jaroslavlské oblasti a města samého už každá z rodin obětí získala částku ve výši 480 tisíc rublů.
 

Hráči ruského Lokomotivu přišli o život 7. září při havárii letounu Jak-42, který měl přepravit mužstvo k utkání do Minsku, ale zřítil se krátce po startu. Letadlo se od země odlepilo až za ranvejí, nenabralo potřebnou rychlost ani výšku, ve vzduchu narazilo do stožáru a zřítilo se. Při havárii zemřelo 44 lidí ze 45, na palubě byli i čeští mistři světa Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov.

Mediafax