Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2012 18:57
Vzpomínky na tragédii v Jaroslavli

Nevěřil jsem, že to letadlo spadlo, říká manažer Lva Praha

Sejejs
Zdroj: TV Nova
Témata:

Normund Sejejs hrál českou extraligu, byl sportovním manažerem Dinama Riga a nyní se stará o Lva Praha. Když se vloni dozvěděl, že spadlo letadlo s hokejisty Jaroslavli, absolutně to tiskovému mluvčímu nevěřil.

„Byl jsem v kanceláři v Rize, když přiběhl náš tiskový mluvčí, že spadlo letadlo Jaroslavli. Říkám, to není možný. To je nějaký omyl. Byl jsem předsvědčený, že se něco podobného nemůže stát, ale bohužel stalo,“ vzpomínal Sejejs, který oceňuje, že se tým po roce vrací do KHL.
 

„Dali se dohromady a vytvořili nové mužstvo. Ty smutné vzpomínky tu ale pořád jsou, protože zemřelo mnoho dobrých kluků a hokejistů,“ dodal Sejejs.
 

I útočník Lva a české reprezentace Jiří Novotný je rád, že se Jaroslavl vrací do soutěže a obdivuje, jak rychle to vedení tohoto týmu dokázalo poskládat.
 

„Byla to obrovská tragédie, kterou mají všichni v hlavách, na to nikdo nezapomene. Ale život jde dál. Kloubou dolů, že se to v Jaroslavi rozběhlo. Dali dohromady dobrý a silný tým, který může předvádět dobrý hokej,“ má jasno Novotný.
 

jpz TN.cz