Aktualizováno 24.12. 2010 21:12

KHL: Červenka skóroval a Omsk urval bod s CSKA Moskva

Ilustrační fotografie.

Hokejisté Omsku prohráli na ledě CSKA Moskva 4:5 po samostatných nájezdech.

Hostům nepomohla k plnému bodovému zisku ani přesná trefa Romana Červenky ze závěru druhé třetiny, kterou český hráč vyrovnával na 2:2.

Avangardu nevyšel vstup do zápasu, když už v sedmé minutě prohrával 0:2. V dalším průběhu duelu se mu ale i zásluhou bývalého forvarda Slavie, jemuž nahrával Jaromír Jágr, podařilo stav otočit na 4:2. Jenže domácí v závěru vyrovnali a o jejich dvoubodovém zisku rozhodl v samostatných nájezdech Kozlov.

Po asistenci si v pátek připsali ještě čtyři čeští hokejisté - Miroslav Blaťák, Angel Krstev, Libor Pivko a Tomáš Rolinek. Z nich se ale na Štědrý den mohli radovat z vítězství jen Blaťák s Rolinkem.

Ufa s prvním jmenovaným v sestavě porazila hlavně díky dvěma brankám Zinovjeva na domácím ledě Kazaň 4:2, Rolinkův Magnitogorsk si na své půdě poradil s Jekatěrinburgem v poměru 6:3. Hostům nebyla nic platná přihrávka Krsteva ani dva přesné zásahy Bušujeva.

Druhý bod v KHL si připsal forvard Nižněkamsku Pivko, jeho tým ale prohrál na ledě Čeljabinsku 2:4.

Kontinentální hokejová liga - páteční výsledky:

Novosibirsk - Chabarovsk 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. Enlund.

Dinamo Riga - Barys Astana 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Krasnoslabodcev, 14. Gavrilin, 32. Žajlauov, 47. Dallman.

Ufa - Ak Bars Kazaň 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 30. a 33. Zinovjev (na druhou BLAŤÁK), 15. Antipov, 16. Grigorenko - 3. Skačkov, 52. Immonen.

Magnitogorsk - Jekatěrinburg 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Niskala, 9. Aaltonen (ROLINEK), 20. Chlystov, 20. Kontiola, 24. Kajgorodov, 60. Abdullin - 1. a 31. Bušujev, 42. Guljavcev (KRSTEV).

Čeljabinsk - Nižněkamsk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Nikolišin, 25. Afanasenkov, 28. Galkin, 52. Popov - 9. Islamov (PIVKO), 51. Polygalov.

CSKA Moskva - Avangard Omsk 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 6. Zubov, 7. Badjukov, 58. Paršin, 60. Rylov, rozh. nájezd Kozlov - 29. Kaljužnyj, 40. ČERVENKA (JÁGR), 53. Kuljaš, 56. Popov.

Dinamo Minsk - Chanty Mansijsk 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. a 25. Stümpel - 17. Maljuškin, 18. Hlyncev, rozh. nájezd Petrov.