Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 7. 2011

Gólman Hašek: Chtěl jsem zůstat v KHL, ale jen v klubu s ambicemi na titul

Témata:

Český hokejový brankář Dominik Hašek se v úterý nechal na severu Sovsport, který cituje championat.ru, že chtěl pokračovat v kariéře v Kontinentální hokejové lize.

Spartak Moskva však podle něj neměl zájem posílit kádr tak, aby získal Gagarinův pohár udělovaný za výhru v play-off této soutěže.
 

"Před odjezdem jsem přes svého známého poslal vedení Spartaku Moskva své rozhodnutí ohledně dalšího působení v klubu. Moc se mi ve Spartaku líbilo, ale pokud vedení neplánuje koupit více prvotřídních hráčů, bude lepší, když do další sezony půjde beze mne. Já chci hrát v týmu, který bude silný tak, že může myslet na zisk Gagarinova poháru. Pokud Spartak nechce utratit víc peněz za hráče, tak je tenhle cíl nejspíš nedostižný," prohlásil podle ruského média Hašek.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Velmi jsem chtěl zůstat a dál hrát v KHL, ale jak už jsem řekl, tak jen v týmu, který bude hrát o titul. A takovou nabídku jsem nedostal. Je to normální. Řada týmů už má kvalitní brankáře, nijak to neřeším. Proto se v příští sezoně budu věnovat jiným sportům a ne hokeji. Budu si užívat volejbalu, golfu, chci jezdit na kole i na lyžích," prozradil legendární český hokejový brankář.
 

"A za rok se chci ještě jednou, tentokrát už opravdu naposledy, připravit na sezonu. Kdo ví, jaká bude v tu chvíli situace? Možná už všichni řeknou: Hašek je starý, nepotřebujeme ho. Připravím se naplno a uvidí se. Když nedostanu nabídku z KHL, tak se porozhlédnu ve třech, čtyřech nejsilnějších evropských ligách. Ale moje ambice se lišit nebudou. Až se pro nějaký tým rozhodnu, tak musí mít sílu na to, aby mohl danou ligu vyhrát," doplnil Hašek, kterému je nyní 46 let.

Mediafax