Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.7. 2010 17:54

Dominik Hašek se zranil a proti Zlínu nenastoupí

Témata:

První přípravný zápas odehraje Spartak Moskva v Havlíčkově Brodě a všichni doufali, že do branky se postaví legendární Dominik Hašek. Jenže ten se zranil.

Poprvé v novém dresu se měl na ledě ukázat legendární český gólman Dominik Hašek. Ten podepsal roční smlouvu v celku Spartak Moskva, který je účastníkem KHL. Spartak má shodou okolností soustředění na Vysočině v Havlíčkově Brodě a tak se Hašek poprvé měl v novém dresu představit českým fanouškům. Jenže vše je jinak, Hašek si podle zranil prst.
 

Hokejisté Spartaku Moskva nastoupí v rámci přípravného kempu k prvnímu utkání od 17.30 proti extraligovému celku PSG Zlín. "Bude to zajímavá konfrontace okořeněná příchodem Dominika Haška do Spartaku. Pro naše mužstvo to bude dobrá zkušenost. Čekám svižný hokej, i když ovlivněný brzkým termínem a krátkou dobou na ledě," řekl klubovému webu Jaroslav Balaštík, jeden z nejzkušenějších hráčů Zlína.
 

To ještě netušil, že Haška z přípravy vyřadí pro gólmany nepříjemné zranění prstu. Český strážce klece si tak minimálně dva týdny nezachytá. "Dominik s námi dál chodí na led, ovšem jen při tréninku. Sice může bruslit, ale nechytá," uvedl kouč Spartaku Říha.

Slova kouče Říhy potvrdil ve čtvrtek odpoledne také samotný Hašek. "Při tréninku jsem špatně chytil puk. Mám novou výzbroj, která není na míru vyrobená, a ještě na ni nejsem zvyklý. Chtěl jsem si ji upravit až po soustředění a stalo se tohle. Ale není to nic vážného. Nejpozději za dva týdny budu v pořádku. Důležité je, že můžu bruslit a dělat na ledě i ostatní věci," poznamenal pětačtyřicetiletý gólman, který měl na tréninku místo lapačky na levé ruce obyčejnou hokejovou rukavici.
 

Zlín nebude v Havlíčkově Brodě kompletní, protože jedinou letní posilu Tomáše Sýkoru trápí drobné zranění na noze. Podle trenéra Zdeňka Venery dostanou ve čtvrtek příležitost nadějní mladíci z mistrovské juniorky. Jde o obránce Dalibora Řezníčka s Tomášem Valentou a útočníka Petra Holíka.

hrc TN.cz