Aktualizováno 19.11. 2010 19:17

Červenka v prodloužení rozhodl o výhře Omsku nad Jaroslavlí

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax

Český útočník Roman Červenka zařídil hokejistům Omsku vítězství 3:2 v prodloužení nad Jaroslavlí.

Druhý nejproduktivnější hráč Kontinentální ligy Roman Červenka rozhodl domácí zápas Omsku s týmem trenéra Vladimíra Vůjtka Jaroslavlí minutu a půl po začátku nastaveného času. Červenka si připsal patnáctý gól v sezoně a ztrácí pouze jednu branku na vedoucí duo v tabulce střelců Lukáš Kašpar - Patrick Thoresen.

První gól zápasu dal hostující Lokomotiv zásluhou Josefa Vašíčka. Český útočník využil v závěru pětiminutovou přesilovku, kterou měla Jaroslavl po vyloučení Denise Kuljaše na pět minut a do konce utkání. Omsk ale rychle skóre otočil zásluhou Slováka Marka Svatoše, jenž dal vyrovnávací gól a na další branku přihrál Dmitriji Sjominovi.

Jaroslavl pak vyrovnala a získala alespoň bod poté, co v předešlém utkání v Astaně vyšla poprvé pod Vůjtkovým vedením naprázdno.

Klepiš s Blaťákem pomohli Ufě k výhře

Dvě branky Jakuba Klepiše a dvě asistence Miroslava Blaťáka pomohly Ufě k domácímu vítězství nad Dinamem Minsk v poměru 6:5.

Leoš Čermák pomohl úvodním gólem k výhře Novgorodu na půdě Mansijsku v poměru 4:2. Vítězný gól dal Petr Vampola z Čeljabinsku, který porazil CSKA Moskvu 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Atlant Mytišči 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 25. Kablukov, 44. Mozjakyn.

Avangard Omsk - Jaroslavl 3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 38. Svatoš, 39. Semin, 62. ČERVENKA - 15. VAŠÍČEK, 55. Galimov.

Magnitogorsk - Dinamo Riga 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 34. Kontiola, 45. Fedorov, 59. Aťjušov - 1. Redlihs, 13. Sprukts, 22. Redlish, 55. Darzins, 58. Sprukts.

Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Subbotin - 9. Růžička, 19. Lapenkov, 54. Růžička, 57. Lapenkov.

Ufa - Dinamo Minsk 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
Branky: 6. Radulov (BLAŤÁK), 18. Tverdovskij, 28. KLEPIŠ, 39. Koltsov (BLAŤÁK), 44. Antipov, 48. KLEPIŠ - 8. Glazačev, 12. Šeleg, 40. Petrásek (P. SÝKORA), 53. Kulakov, 58. Varlamov.

Chanty Mansijsk - Nižnij Novgorod 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 47. Jemeljev, 60. Vorobjev - 2. ČERMÁK, 34. Kuzmin, 45. Veski, 48. Loginov.

Čejabinsk - CSKA Moskva 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 23. Giroux, 34. Kuzněcov, 44. VAMPOLA - 9. Kornějev, 14. Rylov.

Kazaň - Čerepovec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 4. Tokranov, 14. Kapanen, 28. Emelin - 49. Šipačev, 54. NĚMEC.

Nižněkamsk - SKA Petrohrad 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Persson, 15. Bortnikov - 54. Weinhandl.