Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 3. 2014
nečekané rozhodnutí

ČÁRA PŘES ROZPOČET! Lev musí hrát na Ukrajině, hráči narychlo shánějí pasy

Lev Praha (Jakub Klepiš) - Doněck
Zdroj: ČTK
Témata:

Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku. Vedení soutěže dnes povolilo Donbassu hrát zápas na svém domácím stadionu. Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku.

Vedení soutěže dnes povolilo Donbassu hrát zápas na svém domácím stadionu. Předchozí tři duely přitom Doněck musel absolvovat s ohledem na nejistou politickou situaci v zemi v Bratislavě.

 

"S tím jsme absolutně nepočítali," řekl PR manažer Lva Jan Rachota. "V Bratislavě se už prodávají vstupenky na šestý zápas, my vypravujeme autobus pro fanoušky...," přiznal.

 

Vedení pražského klubu muselo novou situaci řešit a zařídit přesun týmu do Doněcku. "Ani nevíme, jestli mají hráči u sebe pasy. To musíme teprve zjistit," přiznal Rachota před desátou hodinou ranní, kdy většina hokejistů ještě spala nebo byla na hotelových pokojích.

 

Nakonec v Bratislavě nemělo pas sedm členů výpravy. "Už jsme ale vyřešili jejich přivezení," řekl Rachota. Na Ukrajinu se tak Lev letecky přesune z Bratislavy. "Ještě dnes zde budeme trénovat a večer nebo v pátek ráno odletíme do Doněcku," uvedl.

 

Vedení Lva také řeší pojištění hráčů a dalších členů výpravy. Hlavně proto, že ministerstvo zahraničních věcí až do odvolání doporučilo občanům České republiky, aby zrušili nebo odložili cesty do řady regionů na Ukrajině včetně Doněcké oblasti.

 

Hokejisté Lva po středeční výhře 3:1 vedou v sérii 3:2 na zápasy a dělí je poslední vítězství od postupu do semifinále KHL. V případě, že by v pátek neuspěli, rozhodující sedmý duel série by se uskutečnil v neděli v Praze.
 

ČTK