Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.1. 2013 23:32
promluvil o zlosynovi

Brankář Štěpánek o Arťuchinovi: Když má amok, chce ublížit

Jakub Štěpánek poprvé v dresu Lva Praha
Zdroj: Mediafax
Jakub Štěpánerk
Témata:

Další nechutný blikanec v podání ruského raubíře Jevgenije Arťuchina nenechal v klidu ani gólmana pražského Lva Jakuba Štěpánka. Ten vyhlášeného bijce zná z Petrohradu a pro televizi Nova promluvil, co si o něm myslí.

Arťuchinův zákeřný útok na obránce Dynama Moskva Jalasvaaru byl vskutku ukázkou naprosté nechutnosti. Útočník SKA Petrohrad bušil do bezmocného Fina takovou silou, že mu způsobil silné podlitiny v obličeji či pohmožděninu oční bulvy. Kvůli ní se nyní musí Jalasvaara podrobit operaci a minimálně tři týdny bude mimo hru. Existuje však i možnost, že bude muset ukončit kariéru.
 


 

“Mě to běsnění ani moc nepřekvapilo, Arťuchin už takovéhle reakce občas má. Každopádně to bylo od něj dost přehnané,“ uvedl Jakub Štěpánek, jenž s obávaným tvrďákem působil v movitém Petrohradu. I on sám s ním měl na tréninku několik barvitých zkušeností, na kameru však o nich mluvit raději nechtěl.
 

“V osobním životě se chová v principu normálně, ale na ledě to je jiné. Ví, jakou má sílu a taky ji využívá. On si zkrátka neuvědomuje, že může hráče těžce zranit. Jak mu to sepne, vůbec si nepřipouští, co se může stát,“ pokrčil Štěpánek rameny.
 


Zda podobné zákroky Rusa aspoň dodatačně trápí, nechtěl příliš komentovat. “Tohle nevím, do hlavy mu nevidím. Třeba ho to i mrzí, protože do toho asi nejde s tím, aby někoho vyřídil na dlouhou dobu. S cílem zranit do zápasů nechodí. Jenže když ho chytne amok a má tu svou zlost, chce soupeři ublížit,“ prohlásil reprezentační brankář.
 

Za zranění Jalasvaary bude Arťuchin chybět svému týmu celkem tři zápasy. Také Štěpánek si přitom myslel, že flastr bude mnohem tvrdší. "Byl jsem překvapený, čekal jsem exemplární trest. Proč se tak nestalo, fakt nevím. Těžko říct, jaké tam jsou zákulisní boje,“ pousmál se gólman Lva.
 

V závěru pak naznačil, že byl forvard Petrohradu možná trochu vyprovokován. “Vůbec ho nechci hájit, ale mluvil jsem se známým z Petrohradu a Jalasvaara tam prý před utkáním něco pokřikoval. Ovšem podrobnosti neznám,“ uzavřel Jakub Štěpánek.

tn.cz / hum