Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 12. 2011

Vítkovice pod palbou a gólman Málek to nechápe

Roman Málek
Zdroj: Mediafax
Roman Málek
Témata:

Hokejisté Vítkovic prohráli po debaklu s Kanadou i druhé utkání na Spengler Cupu. Severomoravané tentokrát padli s domácím Davosem 1:2. Gólman extraligového týmu Roman Málek ale i tak pochválil své spoluhráče za slušný výkon.

"Myslím, že se za výkon vůbec nemusíme stydět. Když jsme se s klukama dozvěděli, co se o nás v Česku píše, ty nesmysly o ostudě a propadáku s Kanadou, tak jsme moc chtěli nad Davosem vyhrát. Uznávám, to se sice nepovedlo, ale podle mého názoru jsme podali hodně dobrý výkon a ukázali jsme, že ten hokej hrát umíme. Vždyť hrajeme bez tolika hráčů základní sestavy a i tak jsme Davos, myslím, velice potrápili," prohlásil zkušený gólman Vítkovic, jenž byl nejlepším hráčem svého týmu v úterním duelu.
 

Proti zápasu s Kanadou, který Vítkovice prohrály 1:7, tentokrát zvládl extraligový tým lépe vstup do utkání. První třetina skončila 0:0 a v prostřední dvacetiminutovce šly Vítkovice dokonce do vedení.
 

"Každému mužstvu se hraje vždy lépe, když se vydaří začátek a celá první třetina. Zvlášť, když se hraje venku a před takovými diváky, jací tady v Davosu jsou a domácí povzbuzují. Je důležité třetinu přežít nula nula a nejlépe ji vyhrát. Pak se mužstvu daleko lépe dýchá. Petr Sýkora na mě jel sám jen několik desítek sekund po úvodním buly. Být z toho gól, mohl se ten zápas vyvíjet jinak. První třetina je základ a proti Davosu nám vyšla," pochvaloval si Málek.
 

Za Davos nehrají žádní nazdárci, upozornil Málek
 

Ten v utkání od začátku držel svůj tým výtečnými zákroky. "Už od rána jsem se cítil dobře. Já jsem věděl, že ten zápas bude jiný, že nemůžeme předvést, co jsme předvedli v pondělí. Zase na druhé straně je potřeba se podívat, s kým jsme v pondělí hráli a s kým jsme hráli ve druhém utkání. Davos vede švýcarskou ligu, má půjčené velice kvalitní hráče, žádné "nazdárky“. Jestliže jeden z nejlepších útočníku Pavel Brendl nastoupil až ve čtvrté formaci, tak to jen dokládá kvalitu Davosu. Takhle se na to každý musí podívat. Já myslím, že i přes prohru, jsme odehráli hodně dobrý zápas, i když prohra ty pocity kalí," konstatoval gólman.
 

V první třetině dokonce zlikvidoval soupeři trestné střílení. "Já jsem o tom v první chvíli vůbec nevěděl, že ho sudí nařídil. Myslel jsem, že jsme jen vyloučení. Povyjel jsem z brány, chtěl si upravit výstroj a najednou u mě stojí rozhodčí a říká mi, abych nejezdil z brankoviště. Já jsem koukal jako blázen a najednou vidím, že na středovém kruhu stojí hráč. Tak pak jsem zjistil, že je trestné střílení. No, vyjel jsem si, protože jsem čekal, že bude střílet, on si to trochu hodil na stranu a já už v podstatě věděl, že to půjde na vyrážečku," popsal důležitý moment český brankář.
 

I když Vítkovičtí v utkání vedli, nakonec v závěru druhé třetiny dvakrát inkasovali, což Málka hodně mrzelo. Uznal ale, že soupeř předvedl dobrý výkon. "Nás tam trochu vařili. Při prvním gólu skončil puk na chvilku na síťce, já myslel, že tam pořád je. Za brankou stál Malda s hráčem a najednou koukám a puk je v bráně. No a druhý gól jsme inkasovali v přesilovce. Dvakrát se dostali do stejné šance, poprvé nedali a podruhé už ano. Je to obrovská škoda. Kdybychom udrželi vedení, nebo šli do třetí třetiny za vyrovnaného stavu, zase to mohlo být jinačí. Hrálo by se nám to lépe," soudil Málek.
 

Ten si chce během volné středy hlavně odpočinout a připravit se na další duel. "V prvé řadě musíme počkat, kdo na nás vyjde. Vypadá to na Kloten nebo Wolfsburg, ale já si osobně myslím, že to bude Kloten. Máme před tím jeden den na regeneraci a přípravu. Já to volno určitě uvítám," prohlásil gólman.

Mediafax