Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2010 15:38

VIDEO: První hokejová liga viděla bitku jako ze slavné NHL

Hokej - obecný
Zdroj: oficiální zdroj
Ilustrační foto
Témata:

To byla řež! Fanoušci v Ústí nad Labem byli v prvoligovém klání mezi domácími Lvy a hostující Kadaní svědky několika tvrdých pěstních soubojů.

Bitky prostě k hokeji patří. I proto je zámořská NHL nejsledovanější hokejovou soutěží světa. Rozhodčí chápou, že si chlapi něco potřebují vyříkat ručně. V extralize a nižších českých soutěžích ale arbitři pro tato měření často nemívají pochopení a podle regulí bitkaře tvrdě trestají. Jenže když se do boje pustí hned několik hokejistů, sudí jsou bezmocní. A přesně to se stalo o víkendu v zápase první ligy mezi Ústím a Kadaní.
 

Podívejte se na video z bitky mezi Ústím a Kadaní:

 

Severočeské derby vždy bývá vyhecované a bylo tomu tak i v sobotu. Utkání přihlížely dvě tisícovky diváků, které viděly zajímavou podívanou a také hodně branek. Na konci třetí třetiny už byl rozhodnutý stav 6:2 a zdálo se, že zápas dospěje do pokojného konce. Jenže hráči obou týmů se rozhodli, že se střetnou v pěstním souboji. Bitku začal Pojkar s Rohanem. Bylo to při přesilové hře Kadaně a tak byli hosté na ledě v přesile.
 

Posila ze střídačky se v bitce osvědčila
 

To se ale nelíbilo domácímu kouči Rosolovi, který ze střídačky povolal Petra Kanka. Ten měl jediný úkol – pomoci spoluhráčům, kteří v tu chvíli v pěstních soubojích prohrávali. "Pan Rosol do mě strčil, abych šel do bitky pomoct spoluhráčům. Jenže najednou nebylo s kým se bít, nikdo na mě nešel. Tak jsem si prostě vybral jednoho protihráče,“ vyprávěl vysmátý Petr Kanko na webu Ústí.
 

Rozhovor s trenérem Ústí Petrem Rosolem a bijcem Petrem Kankem:

A nutno říct, že své role se zhostil opravdu se ctí. Kanko poslal k zemi kadaňského Přindřiše a poté si mohl vychutnat ovace ústecké haly. "Už jsem podobných bitek zažil hodně. Je to o náhodě. Buď rána sedne mě nebo jemu. Člověk se nesmí bát, musí do toho jít naplno,“ řekl Kanko.
 

Poslední souboj svedl ústecký Čurilla, kterého na zem poslal Trefný. Diváci byli v euforii, a tři hráči z každé strany dostali za bitku trest do konce utkání. Zápas se ale bez problémů dohrál a domácí Lvi se radovali z přesvědčivé výhry 6:2.
 

hrc TN.cz