Aktualizováno 11.12. 2011 15:30

V Jönköpingu padl divácký rekord na zápase švédské hokejové ligy

Hokejoví fanoušci
Zdroj: oficiální zdroj

Venkovní zápas švédské hokejové Elitserien mezi domácím HV71 a Linköpingem navštívilo v Elmia Areně 18 884 diváků.

Zápas pod širým nebem vyhráli hosté v prodloužení 1:0 a podrobnosti k utkání, do kterého zasáhli i Kamil Piroš, Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka, přinesly v neděli oficiální stránky HV71.

Celkový počet fanoušků tak předčil o tři stovky diváků 61 let starý rekord soutěže. Sobotní utkání se hrál na útesu u jezera Vättern, ovšem střetnutí poznamenal předzápasový déšť. Na těžkém ledě se tak nakonec radovali z výhry v prodloužení hosté a s nimi v sestavě i Jan Hlaváč a Jaroslavem Hlinkou. V domácí sestavě prožíval zklamání z prohry Kamil Piroš.

Fanoušci si k běžnému lístku za v přepočtu tisíc českých korun mohli pořídit ještě vstupenku na noční party v nedaleké Kinnarps Areně, stadionu, kde obvykle HV71 hraje své zápasy.

Letošní lednový extraligový zápas Pardubic s Kometou Brno pod širým nebem sledovalo 17 140 diváků. Ve Švédsku se venkovní zápas konal už potřetí.